اطلاعات سپاه مانع ترخیص محموله ۴۰۰ کانتینر لوازم خانگی آلمانی شد

اطلاعات سپاه مانع ترخیص محموله ۴۰۰ کانتینر لوازم خانگی آلمانی شدبه گزارش خبرنگار مجاهدت به نقل از مشرق، علی صالحی اعلام کرد: بنا بر گزارش گمرک و سازمان اطلاعات سپاه، شرکتی که واردکننده لوازم خانگی یکی از برندهای معروف کشور آلمان بود، ۴۰۰ کانتینر کالا از محصولات این شرکت را وارد گمرک شهید رجایی بندرعباس کرده که دستگاه قضایی با توجه به نوع اظهارکالا و قرارگیری آن در گروه ۴ و دلایل موجود بر ممنوعیت واردات این محصولات صنعتی خانگی، از ترخیص آن‌ها جلوگیری کرده است.

بیشتر بخوانید:

اعتراض تولیدکنندگان لوازم خانگی به ترخیص «بوش»

وی افزود: با توجه به گزارش خبرنگار مجاهدت به نقل ازات واصله از سازمان اطلاعات سپاه هرمزگان و گمرک، به دستور مقام قضایی از واردات این حجم زیاد از کالاهای خارجی که دارای تولیدات مشابه در داخل کشور هستند با هدف حمایت از تولید و صنایع ملی و همچنین ایجاد فرصت اشتغال برای متخصصین و کارگران ایرانی، ممانعت به عمل آمده است.

ببینید:

فیلم/توضیحات گمرک درباره ترخیص نشدن محموله برند بوش

صالحی خاطرنشان کرد: به دلیل آسیبی که تبعات ناشی از ترخیص این حجم زیاد از کالاهای خارجی بر پیکره تولید و صنایع ملی وارد می‌کرد، با ورود به موقع دستگاه قضایی از واردات آن‌ها جلوگیری شد و حتی یک کانتینر از این کالاها نیز وارد کشور نشده است.

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان ارزش این کالاها را با توجه به گزارش خبرنگار مجاهدت به نقل از مسئولان گمرک استان در مجموع ۲۰ فقره اظهارنامه به ارزش ۱۲ میلیون یورو عنوان کرد.

منبع: مهرمنبع خبر