انجام عملیات مقابله با تهاجم الکترونیک دشمن در رزمایش پدافند هوایی

انجام عملیات مقابله با تهاجم الکترونیک دشمن در رزمایش پدافند هواییبه گزارش خبرنگار مجاهدت به نقل از مشرق، در ادامه برگزاری مراحل اصلی رزمایش مدافعان آسمان ولایت ۹۹، یگان‌های شرکت‌کننده از نیروی پدافند هوایی ارتش، نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی هوایی ارتش، تاکتیک‌های مختلف جنگ الکترونیک را تمرین کردند.

بیشتر بخوانید:

رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۹۹ آغاز شد

در این مرحله از رزمایش، با ایجاد اخلال الکترونیکی بر روی رادارهای پدافند هوایی به وسیله پهپادهای اخلالگر، پایداری و قابلیت بقا و تداوم عملیات رادارها بعنوان یکی از اجزای اصلی پدافند هوایی در محیط آلوده به جنگ الکترونیک مورد ارزیابی قرار گرفت.

ببینید:

فیلم/ جزئیات رزمایش پدافند هوایی ارتش و سپاه

کشف و شناسایی اهداف و پایش منطقه رزمایش توسط سامانه‌های کشف و رادارهای پدافند هوایی کشور در محیط جنگ الکترونیک در این مرحله از رزمایش با موفقیت انجام شد.

همچنین عملیات اخلال الکترونیک بر روی پهپادهای مهاجم نیروی حمله‌ور و به دست گرفتن کنترل این پهپادها به منظور جلوگیری از نفوذ به منطقه رزمایش از دیگر تمرینات صورت گرفت در این مرحله از رزمایش بود که با موفقیت انجام شد.

اجرای عملیات رهگیری هواپیماهای حمله‌ور توسط پهپادهای رهگیر کرار و جلوگیری از تهاجم و نزدیک شدن آن‌ها به منطقه رزمایش هم در این مرحله تمرین شد.

منبع: تسنیممنبع خبر