جزئیات نقشه آمریکا برای خروج بسیج مردمی از غرب و شمال عراق + نقشه میدانی و عکس

جزئیات نقشه آمریکا برای خروج بسیج مردمی از غرب و شمال عراق  + نقشه میدانی و عکس


به گزارش خبرنگار مجاهدت به نقل از مشرق، با وجود عملیات های متعدد نیروهای مسلح عراق در سال های گذشته برای پاکسازی مناطق آلوده به عناصر مخفی داعش، برخی نقاط مرکزی، غربی و شمالی این کشور همچنان صحنه حملات مستمر تروریست ها و ناامنی است.

هسته های مخفی گروهک تروریستی داعش که توانی برای اشغال و حفظ یک منطقه ندارند و بر روی انجام عملیات های مستمر با حجم خسارت بالا متمرکز شده اند، بیشتر در مناطق صعب العبور، بیابانی و متروکه مستقر هستند تا از دسترس نیروهای عراقی دور بمانند.

استقرار در این مناطق دور افتاده باعث شده عناصر مخفی داعش بتوانند تا حدودی تجدید قوا کنند و از سویی دیگر این نقاط محلی مناسبی برای رشد و آموزش دوباره تروریست ها به شمار می آیند تا بتوانند بار دیگر برای حمله به نیروهای عراقی آماده شوند.
 

محدوده منطقه آلوده در مناطق مرزی مشترک بین استان های کرکوک و صلاح الدین

به گفته منابع میدانی، مناطق مرزی مشترک جنوب غرب استان کرکوک و شرق استان صلاح الدین یکی از مهم ترین نقاطی محسوب می شوند که محل جولان هسته های مخفی گروهک تروریستی داعش و پمپاژ ناامنی به سایر مناطق شده اند.

به گزارش خبرنگار مجاهدت به نقل از مشرق، در این محور مهم و حساس به ویژه مناطق شرقی استان صلاح الدین از جمله منطقه «العبث» ، تروریست های داعش فعالیت بیشتری دارند و از این نقطه به دیگر مناطق مانند جنوب غرب استان کرکوک نفوذ می کنند.

اهمیت مناطق آلوده در شرق استان صلاح الدین و جنوب غرب استان کرکوک به دلیل قرار گرفتن در حومه رشته کوه های حمرین دو چندان شده است؛ این مناطق مرموز دروازه های شرقی شهرهای مهمی از جمله «سامراء، تکریت و بیجی» به شمار می آیند.

با امن شدن و برقراری آرامش در این محور به خصوص منطقه «العبث» ، امنیت به حومه شرق سامراء، تکریب و بیجی و همچنین جاده راهبردی و مهم مرکز – شمال (بغداد – سامراء – تکریت، بیجی، الشرقاط، القیاره، موصل، دهوک و ترکیه) باز خواهد گشت.

مساحت مناطق جنوب غرب کرکوک و شرق صلاح الدین حدود ۷ هزار و ۱۰۰ کیلومتر مربع است و نیروهای عراقی در سال های اخیر چندین عملیات را برای پاکسازی کامل این مناطق انجام داده اند اما به بخش هایی از این محور همچنان به عناصر مخفی داعش آلوده است.
 

یا شیوع بیماری کرونا و قدرت گیری جریان های مورد حمایت دولت آمریکا، پشتیبانی از هسته های مخفی داعش در محور جنوب غرب کرکوک و شرق استان صلاح الدین افزایش یافته و تروریست ها به میزان تحرکات در این محور حساس افزوده اند.

با توجه به شرایط به وجود آمده به نظر می رسد، ائتلاف غربی – عبری – عربی با حمایت از تروریست های داعش در این محور به دنبال افزایش تعداد حملات است و تلاش می کند فشار به رزمندگان بسیج مردمی عراق را همزمان با سایر سناریوهای ضد حشد پیش ببرد.

به گفته منابع میدانی، هدف اصلی محور ضد مقاومت از افزودن به حمایت ها از تروریست های داعش و افزایش ناامنی ها، فشار بر رزمندگان بسیج مردمی برای خارج شدن از مناطق غربی و شمالی عراق است که تاکنون ناکام مانده است.

همزمان با تدارک ائتلاف و عناصر مخفی داعش برای انجام حملات بیشتر، نیروهای بسیج مردمی عراق نیز عملیات های گسترده و مستمری را در محورهای مختلف به ویژه در شرق صلاح الدین و چنوب غرب کرکوک انجام داده اند که همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار مجاهدت به نقل از مشرق، نیروهای اشغالگر آمریکایی در حالی ماجراجویی های ضد حاکمیت و تمامیت ارضی عراق را پیش می برند و برای بیرون راندن بسیج مردمی از مناطق شمالی و غربی عراق برنامه ریزی می کنند که پارلمان عراق پیش‌تر رآی به خروج آنان از خاک این کشور داده است.منبع خبر