طرح اصلاح‌طلبان در کمیسیون آموزش برای محدودیت اینترنت رد شد

طرح اصلاح‌طلبان در کمیسیون آموزش برای محدودیت اینترنت رد شد

دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ – ۱۹:۲۴ طرح اصلاح‌طلبان در کمیسیون آموزش برای محدودیت اینترنت رد شد

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به طرح اصلاح طلبان برای محدودیت اینترنت با مصوبه مجلس گفت: این طرح چون در زمره وظایف شورایعالی امنیت ملی بوده، مغایر قانون اساسی تشخیص داده شده و رد شد.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در گفت‌‌‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس در تشریح جزئیات نشست عصر امروز این کمیسیون گفت: نمایندگان اصلاح طلب طرحی را مبنی بر واگذاری موسسات مطبوعاتی کیهان و اطلاعات به بخش خصوصی مطرح کردند که مخالف اصل ۱۱۰ قانون اساسی تشخیص داده شده و کنار گذاشته شد.

وی درباره دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه این کمیسیون افزود: اصلاح طلبان طرح دیگری را درباره محدودسازی اینترنت با مصوبه مجلس به کمیسیون آموزش داده بودند که این موضوع هم مغایر قانون اساسی شناخته شد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد:‌ محدودسازی اینترنت در کشور از وظایف شورایعالی امنیت ملی است که بتواند در موارد امنیتی و خاص کشور آن را اعمال کند لذا طبق قانون اساسی نباید مجلس به این موضوع ورود کند.

سلیمی اظهار داشت: نمایندگان اصلاح طلب مجلس به دنبال آن بودند که در زمان‌هایی که مشکلات خاصی در کشور مانند اغتشاش و درگیری و … به وجود می‌آید مانند حوادث آبان، محدودسازی و قطع اینترنت فقط با مصوبه مجلس عملیاتی شود.

وی افزود: اصلاح طلبان و دولت به دنبال ایجاد فضای امنیتی در کشور هستند به طوری که از یک طرف حسن روحانی می‌گوید که باید بسته خبری و اخبار ریاست جمهوری برای پخش از صداوسیما توسط تیم رئیس جمهور تهیه شود که معنایش محدودیت و ایجاد سانسور است و از طرف دیگر به دنبال محدودیت اینترنت در کشور هستند در حالی که شاید ضدانقلاب و معاندین و فتنه‌گران کشور را به آشوب بکشند در حالی که تا پیشنهاد قطع اینترنت به مجلس بیاید احتمال به تاراج رفتن کشور وجود دارد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط اقامت 24 پر بازدید ها پر بحث ترین ها بیشترین اشتراک بازار globe

اخبار کسب و کار globe بیمه البرز طاها گشت رسپینا هتل تارا سرمایه منبع خبر

اسکرول به بالا