فرمانده نهاجا: اراده خود را به دشمن تحمیل خواهیم کرد

فرمانده نهاجا: اراده خود را به دشمن تحمیل خواهیم کرد

به گزارش مشرق، بنا بر اعلام روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده با اشاره به اولین روز جنگ تحمیلی و سازماندهی منسجم نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تحرک و سرعت از ویژگی‌های نیروی هوایی است. ما همواره طرح‌های مختلف را برای مقابله با تهدیدهای احتمالی داریم و آموزش‌های تخصصی را نیز پشت سر گذاشته‌ایم.

فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: نیروی رزمی و خلبانان، آموزش‌های خود را به روز نگه می‌دارند. کشور ما هیچ وقت برای حمله پیش دستی نمی‌کند و غافلگیر هم نمی‌شود.

امیر سرتیپ نصیرزاده با اشاره به عملیات اولین پاسخ نیروی هوایی ارتش خاطرنشان کرد: خلبانان غیور نیروی هوایی ارتش، تنها دو ساعت پس از آغاز حمله عراق اولین پاسخ را به رژیم بعث دادند و دو پایگاه‌های عراق را با هشت فروند هواپیما به شدت کوبیدند. فردای آن روز هم بیش از ۲۰۰ فروند هواپیما بلند شد و ۱۴۰ فروند به داخل خاک عراق نفوذ کردند. ماموریت ویژه‌ای بود و حدود ۶۰ درصد از نیروهای هوایی عراق را در عملیات کمان ۹۹ (۱۴۰ فروندی)از بین بردند.

بیشتر بخوانید

خاطره فرمانده نیروی هوایی ارتش از شب شهادت حاج قاسم

فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به تشکیل جهاد خودکفایی در نیروی هوایی ارتش، خاطرنشان کرد: نفس قدسی حضرت امام (ره) مبنی بر اینکه «نترسید، شما می توانید»، خودباوری در کارکنان ما به وجود آورد. کارکنان نیروی هوایی، توانمندی آموزشی داشتند، لذا خودشان دست به کار شدند و خیلی خوب و بهتر از مستشاران آمریکایی، به سمت نوسازی حرکت کرده و با ابتکارات خود موجب ارتقای نیروی هوایی شدند.

وی ادامه داد: پس از ۴۲ سال که از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته، تمام وابستگی‌های ما به خارج قطع شده است. دانشمندان فنی نیروی هوایی و فرزندان غیور این مرز و بوم نگذاشتند فشار حداکثری به این حوزه وارد شود و خلأیی داشته باشیم همه را اداره کردند و به ساخت تجهیزات و موشک‌های جدید رو آوردند.

امیر سرتیپ نصیرزاده در خصوص دانش علمی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: ارتباط ما با دانشگاه‌ها برقرار است و از پتانسیل‌های دانشگاه‌های استفاده می‌کنیم، کما اینکه دانشگاه شهید ستاری هم به تربیت و آموزش افسران فنی و دانشمند می‌پردازد. البته غافل از شرکت‌های دانش بنیان هم نیستیم. یکی از پیچیده ترین قطعات هواپیمای ما را یکی از شرکت‌های دانش بنیان ساخته است.

وی گفت: به ویژه در بحث الکترونیک، دانشگاه‌ها بسیار توانمند هستند به خصوص در زمینه موشک‌ها، هوش مصنوعی و … مذاکراتی را با دانشگاه‌های بزرگ انجام می‌دهیم. مشتاق هستیم که‌ بهره‌مندی بیشتری را داشته باشیم.

فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: ما یک تفاوت اساسی با ارتش‌های دنیا داریم. نیروهای مسلح ما هدفمند حرکت می‌کنند. چون رأس نیروهای مسلح و فرمانده کل قوا کشور ما، ولی فقیه و مجتهد جامع‌الشرایط قرار دارند. حرکت ما الهی است.

امیر سرتیپ نصیرزاده تصریح کرد: ما به عِده و عُده نگاه نمی‌کنیم، نگاه‌ ما به تجهیزات و نیروی انسانی نیست،‌ بلکه ما بر اساس تکلیف‌ عمل می کنیم و با کارهای ابتکاری، نوآورانه و چیزی که برای دشمن اصلا قابل تصور نیست، او را غافلگیر کرده و معتقدیم به هر شکلی شده اراده خود را به دشمن تحمیل خواهیم کرد.

منبع: میزان منبع خبر