قدردانی سرلشکر سلامی از عملکرد سپاه گیلان در مبارزه با کرونا

به گزارش مشرق، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شب گذشته در تماس تلفنی با فرمانده سپاه قدس گیلان از عملکرد این نهاد در مبارزه و ریشه‌کنی ویروس کرونا تقدیر کرد.

گفتنی است یکی از دلایل تقدیر سردار سلامی از عملکرد مطلوب سپاه قدس گیلان به‌دلیل ساماندهی خوب بسیجیان و کادر درمانی و بهداشتی جهت اجرای خوب طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا در گیلان است.

۷ هزار و ۵۰۰ بسیجی در استان گیلان به‌همراه ۳ هزار بهورز برای اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا در این استان تلاش کردند که نتیجه آن منجر به پایش وضعیت سلامتی ۵۰ درصد جمعیت استان گیلان در ۳ روز شد.

طبق گزارشات، از مجموع ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار پایش انجام شده درباره بیماری کرونا در گیلان، یک میلیون و ۳۰۰ هزار مورد در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا در این استان انجام شده است.

بنا بر اظهارات ارسلان زارع استاندار گیلان یک میلیون و ۷۲ هزار گیلانی تاکنون در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا پایش شدند و برآورد می‌شود تا ۲۶ اسفند کل جمعیت استان گیلان تحت پوشش این طرح قرار گیرند.

از جمله اقدامات سپاه قدس گیلان برای مبارزه و ریشه‌کنی ویروس کرونا می‌توان به خدمات‌رسانی در بیمارستان‌های رازی، رسول‌اکرم(ص) و قائم(عج) و همکاری در اجرای طرح بسیج ملی مقابله با کرونا اشاره کرد.

همچنین گندزدایی معابر و اماکن پرتردد، تولید و توزیع بسته‌های بهداشتی مورد نیاز مردم در این روزها و رساندن آنها به نیازمندان و حاشیه‌نشینان از دیگر اقدامات سپاه قدس گیلان در روزهای اخیر بوده است.

منبع: تسنیم منبع خبر