محمود صادقی: اقدام غیرمنتظره سپاه، آمریکا را به عقب‌نشینی مفتضحانه‌ وادار کرد

محمود صادقی: اقدام غیرمنتظره سپاه، آمریکا را به عقب‌نشینی مفتضحانه‌ وادار کرد

چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ – ۱۷:۳۱ محمود صادقی: اقدام غیرمنتظره سپاه، آمریکا را به عقب‌نشینی مفتضحانه‌ وادار کرد

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: اقدام غیرمنتظره سپاه، آمریکا را به عقب‌نشینی مفتضحانه‌ای وادار کرد که البته سعی می‌کنند این شکست را پنهان کنند.

محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به اقدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه، ضمن قدردانی از حضور ملت هوشمند و قدرشناس ایران در تشییع باشکوه پیکرهای مطهر شهدا قدردانی کرد و اظهار داشت:‌ ملت از همه اقشار، طیف‌ها، گروه‌ها و سلیقه‌های متنوع یکدل و یک صدا، یکپارچه شده‌ و ید واحده شدند.

وی با تسلیت شهادت سردار سرافراز سپهبد سلیمانی و همرزمانش، افزود: مردم با شکوه بی‌نظیرشان از رشادت‌ها، خلوص و ازخودگذشتگی آن سردار وطن قدرشناسی کرده و به آمریکا و سلطه‌گرانی که چشم طمع به خاک ایران دوخته بودند هشدار دادند، چرا که سلطه‌گران به طور ابلهانه‌ای فکر می‌کردند با ترور این سردار می‌توانند معادلات نظامی در منطقه را به نفع خود تغییر دهند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: حتی واکنش‌های کودکانه پمپئو بعد از شهادت سردار سلیمانی مبنی بر اینکه مردم از شهادت وی اظهار شادمانی کردند نشان می‌دهد که چقدر دولتمردان آمریکا کندذهن و دور از واقعیت هستند.

صادقی اضافه کرد: به هرحال این پشتوانه عظیم مردمی و اقتدار نیروی نظامی ایران و هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در واکنش به جنایت آمریکا، به موقع، هوشمندانه و مقتدرانه بود که همه دنیا را دچار شگفتی و بهت کرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: حتی در داخل هم بسیاری تصور نمی کردند که نیروهای نظامی ما چنین اقتداری دارند که تا این حد هوشمندانه در ساعت مناسب عمل کنند؛ که تقریباً از لحاظ زمانی مصادف با ساعتی بود که ترور شهید سلیمانی انجام شده و قبل از دفن مطهر پیکر مطهر وی بود.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: همانطور که سردار حاجی زاده نیز توضیح داد و جزئیات اقدام سپاه برای حمله به پایگاه نظامی آمریکا را ارائه کرد، به نظر می رسد که از لحاظ تکنولوژیک این حمله بسیار پیشرفته بوده که توانستند سیستم‌های راداری آمریکا را مختل کنند و طرف مقابل حتی یک گلوله هم نتوانستند به سمت موشک‌های ما شلیک کنند و قادر به شناسایی نبودند.

صادقی تصریح کرد: به هر حال این عملیات از سطح تکنولوژی خیلی پیشرفته برخوردار بوده و از لحاظ سیاسی هم دارای اهمیت است. یک ابرقدرت که تاکنون بعد از جنگ جهانی دوم این گونه پایگاه نظامی آن مورد هجمه قرار نگرفته بود، مورد هدف قرار گرفت و این کار به صورت نمادین هژمونی ارتش آمریکا را دچار خدشه کرد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی همچنین یادآور شد: ترامپ به قدری اظهارات کودکانه و احمقانه طی مدت بعد از خروج از برجام داشته که تقریباً برای همه عادی شده است. با توئیت او برای زدن ۵۲ سایت ایران از جمله مکان‌های فرهنگی، انسان دچار شگفتی می‌شود و تاسف می‌خورد که یک قدرت بزرگ جهانی به دست یک حکمران ابله اداره می‌شود که نمی‌فهمد تهدید زدن محل‌های فرهنگی اساساً با همه هنجارها و قوانین بین المللی ناسازگار است و به تعبیر برخی تحلیلگران آمریکایی، آن کاری را که داعش انجام می‌داد، رئیس‌جمهور آمریکا نیز تهدید به آن کرده است در حالی که ادعای مبارزه با داعش را دارند.

وی افزود: بعد از حمله به دو پایگاه نظامی در عراق انتظار طبیعی و واکنش از آمریکا می‌رفت اما بعد از گذشت چند روز از آن حمله، این‌ها نتوانستند واکنشی نشان دهند.

صادقی عنوان کرد: مصاحبه‌ ترامپ پس از شهادت سردار سلیمانی هم ـ که به نظر می‌آمد این بار جملات را خودش نمی‌گوید بلکه این جملات را برای او نوشتند و او را در اظهاراتش مطرح کرد ـ نشان می‌دهد که از آن همه ادعا و گزافه‌گویی‌ها عقب‌نشینی کرد.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: من فکر می‌کنم بخشی از این نیرویی که آنها را به عقب نشینی وادار کرد، به غیر از اقتدار نظامی و تسلیحاتی ایران، پشتوانه عظیم مردمی است که احساس کردند هرگونه مقابله دیگری صفوف مردم را فشرده تر و همه ایرانیان را تبدیل به سربازانی می‌کند که آماده مقابله با تهدیدات آمریکا هستند.

وی اضافه کرد: لذا این وضعیت غیرمنتظره آنها را به عقب نشینی مفتضحانه‌ای وادار کرد که البته سعی می‌کنند این شکست را پنهان کنند اما ما از این خوشحال هستیم که ضربه محکمی به آنها زدیم؛ آنها می‌گویند ما دردمان نگرفته و همه چیز خوب است، این جای خوشحالی دارد که هیمنه آنها شکسته شده و در شرایطی قرار گرفتند که امکان واکنش بیشتر را ندارند و در محاسبات خود واکنش‌های بیشتری برای خودشان مخاطره آمیز تلقی می‌شود.

صادقی درباره ادعای آمریکا مبنی بر عدم تلفات پس از حمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه‌های نظامی‌اش گفت: به نظر من نفس این موشک باران بسیار موفقیت‌آمیز، دقیق و نقطه زن قابل توجه است که حداقل آنچه که آنها به آن اعتراض کردند در پایگاه عین الاسد در نقطه‌ای خاص موشک‌‌ها اصابت کرده است این را سایت‌های پهپادهایی که در ترور شهید سلیمانی دخیل بودند نیز عنوان کردند و این نشان می‌دهد که این پایگاه‌ها هدفمند،دقیق و نقطه ای هدف گیری شده است.

وی ادامه داد: هر اتفاقی که افتاده باشد با این اوصاف مشخص است که این شلیک و اقدام هدفمند است همانگونه که سردار حاجی زاده هم در این خصوص صحبت کرد گفت که ما برنامه نداشتیم که تلفات سنگین انسانی به آنها وارد کنیم ولی اگر می‌خواستیم حداقل ۵۰۰ نفر را می‌توانستیم با این ضربات مورد حمله قرار دهیم و نابود کنیم؛ در عین حال گفت که تلفات زیادی به آنها وارد شده اما آنها پنهان کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد:‌ اکنون دنیا دنیای پنهان کاری نیست و به سرعت حتماً تصاویر هوایی آن منتشر خواهد شد و یک رسوایی دیگر هم برای آنها به بار خواهد آورد؛ مگر می‌شود حملات در این سطح، عمق و وسعت انجام شده باشد و یک نفر هم تلف نشده باشد؟

وی تصریح کرد:‌ حداقل تلاش آنها برای بیرون کردن مجروحین این حادثه منتشر شده و مسئولان نظامی ایران هم جزئیات بیشتری را حتماً بیان می‌کند کما اینکه تاکنون بیان کردند و این بخشی از رسوایی را بیشتر می‌کند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در خاتمه اظهار داشت: اینکه ما این واکنش مقتدرانه را در مقابل قدرت سلطه گران انجام دادیم و موفقیت‌آمیز بوده،‌ جدا از ابعاد تلفات انسانی و تخریب های انجام شده است و این به این بسیار با اهمیت‌تر است البته ابعاد خسارت هم حتماً به صورت مستند اطلاع رسانی خواهد شد.

انتهای پیام

اخبار مرتبط اقامت 24 پر بازدید ها پر بحث ترین ها بیشترین اشتراک بازار globe

اخبار کسب و کار globe بیمه البرز طاها گشت رسپینا هتل تارا سرمایه منبع خبر