نامه فرهنگیان جوان به وزیر/ نماینده معلمان رنج کشیده باشید نه آنکه غصه بیفزایید!

نامه فرهنگیان جوان به وزیر/ نماینده معلمان رنج کشیده باشید نه آنکه غصه بیفزایید!


به گزارش خبرنگار مجاهدت به نقل از خبرنگار گروه تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس، در پی اظهارات اخیر وزیر آموزش و پرورش درباره دانشگاه فرهنگیان، جمعیت فرهنگیان جوان کشور در نامه‌ای به وزیر این وزارتخانه نوشت: طی روزهای اخیر اظهاراتی منسوب به حضرتعالی در خبرگزاری‌ها منتشر شد که موجب تأسف و تألم اهالی فرهنگ گردید. بر طبق اخبار منتشره، حضرتعالی دانشگاه فرهنگیان را بزرگترین رانت گیرنده از نظام توصیف نموده‌اید، چون وقتی فردی وارد دانشگاه فرهنگیان می‌شود سربازی نمی‌رود، از همان روز استخدام می‌شود، حقوق می‌گیرد و دوره تحصیل هم جزو خدمت او حساب می‌شود!

جناب وزیر! نه دانشگاه فرهنگیان، فلان بنگاه اقتصادی رانت خوار است و نه شأن دستگاه تعلیم وتربیت اقتضای چنین ادبیاتی را دارد. شما بهتر از بقیه می دانید، هم اکنون دانش‌آموختگان دانشگاه فرهنگیان در شرایط خاص کرونایی با کمترین میزان مستمری و یا حق‌التدریسی که معلوم نیست چه زمانی پرداخت خواهد شد در دورترین مناطق کشور در حال جانفشانی هستند و از جنابعالی توقع چنین اظهارات دلسردکننده‌ای را ندارند.

 در ادامه ای نامه آمده است: حضرتعالی نیک مستحضرید که فرایند بورس شدن دانشجویان تنها اختصاص به کشور ایران نداشته و در بسیاری در ملل مرسوم است. هم چنین در داخل نیز، فرآیند مذکور محدود به دانشگاه فرهنگیان نبوده و دانشگاه‌هایی نظیر علوم قضایی و خدمات اداری، دانشگاه علوم انتظامی و… نیز مصادیق بارزی از این نمونه‌اند.

مصادیق رانت برای معلمان یادآور قضایای تلخی چون تخلفات سنگین صندوق ذخیره فرهنگیان، انتصابات ناشایست برخی مسؤولین، سودهای هنگفت اما مبهم دلالان کنکوری و کمک آموزشی است.

آقای دکتر! انگار کابینه دولت تدبیر و امید هنوز هم به این سخنان باور پیدا نکرده اند که «دانشگاه فرهنگیان هزینه نیست؛ اینجا هرچه هزینه کنید؛ در واقع دارید سرمایه گذاری می‌کنید» کم ترین توقع ما این است که شما در کابینه دولت، نماینده معلمان رنج کشیده و مرهمی بر رنج های بیشمار ایشان باشید؛ نه آنکه با اظهارات ناصوابتان غصه‌ای بیفزایید.

از جنابعالی خواستاریم در این مدت زمان کوتاه از دوران مسؤولیت، همت خود را بر اجرایی کردن سند تحول بنیادین که مطالبه همگانی جامعه معلمان کشور است مصروف بدارید».

انتهای پیام/

منبع خبر