اخبار

آمریکا برای رهایی از آبروریزی «عین‌الاسد» دست به‌ خبرسازی درباره سقوط بوئینگ زده‌ است

جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۸ – ۱۶:۵۹ آمریکا برای رهایی از آبروریزی «عین‌الاسد» دست به‌ خبرسازی درباره سقوط بوئینگ زده‌ است

وزیر اسبق ارتباطات، حمله موشکی به عین‌الاسد را آبروریزی برای آمریکا دانست و گفت: ترامپ و دار و دسته‌اش برای رهایی از این آبروریزی، دست به خبرسازی در ماجرای سقوط بوئینگ زدند.

محمّد سلیمانی عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس با بیان اینکه حمله سپاه به بزرگترین پایگاه آمریکا در عراق و شاید در منطقه، ابهت آمریکا را در سطح جهان فروریخت و هیمنه این کشور را متزلزل کرد، گفت: این حمله نشان داد که قدرت آمریکا پوشالی است و آسیب‌پذیری آن‌ها بسیار بالا است.

وی ادامه داد: یکی از نتایج حمله موشکی سپاه به پایگاه آمریکا در عراق این بود که دیگر کسی نمی‌تواند مردم ایران را از ترس جنگ فریب دهد.

سلیمانی با بیان اینکه طرفداران نظام اسلامی در دنیا امیدوارتر شدند و بیشتر به توان ایران پی بردند،‌ تصریح کرد: از طرفی دشمنان بیشتر حساب کار دست‌شان آمد، چرا که این اتفاق، اتفاقی نادر بود و کسی جرأت نمی‌کرد به پایگاه‌های آمریکا نگاه چپ بکند.

وزیر اسبق ارتباطات با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی در ایران گفت: طبیعی است که این حادثه غمناکی بود و اکثر سرنشینان هم ایرانی بودند، حتی کسانی که پاسپورت کانادایی و سوئدی داشتند. بنابراین هیچ نفعی در این موضوع برای جمهوری اسلامی وجود نداشت، مخصوصاً که شب قبل از این حادثه، اقدام بزرگی را رقم زده بود.

سلیمانی با بیان اینکه هواپیمایی اوکراین در دنیا تقریباً‌ دارای یک عدم اعتماد است و به همین دلیل قیمت ارزان‌تری دارد و تخفیف‌های بیشتری هم ارائه می‌دهد، افزود: از طرفی، بوئینگ هم در حدود ۲۰ مورد، سابقه سقوط دارد.

وی با یادآوری اینکه هواپیمای بویئنگ متعلق به آمریکایی‌هاست، گفت: آمریکا با بزرگ‌کردن این سقوط و انحراف واقیت ماجرا، در حال بهره‌برداری چندجانبه از این سقوط است. آن‌ها از یک طرف می‌خواهند شرکت بوئینگ را از این وضعیت نجات دهند، چرا که اگر مشخص بشود که نقص فنّی عامل سقوط بوده، اولین جایی که زیر سوال می‌رود، شرکت بوئینگ است و فروش آن و قراردادهای این شرکت با مشکل مواجه می‌شود.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری ادامه داد: هدف بزرگ‌تر از جنگ رسانه‌ای اخیر این است که ترامپ را که پس از حمله موشکی سپاه به کنج دیوار رفته، نجات دهد.

سلیمانی با بیان اینکه با حمله سپاه، آمریکایی‌ها به ترامپ حمله کردند و گفتند شهید کردن سردار سلیمانی، کل عالم را علیه آمریکا بسیج کرده، گفت: دانشمندان غربی هم عمدتاً آمریکا هستند، در رسانه‌ها این موضوع را مطرح کردند که چرا آمریکا ظلم به این بزرگی را در یک کشور ثالث رقم زده و فرمانده یک کشور دیگر را ترور کرده است. این یک آبروریزی بود و ترامپ و دارودسته‌اش برای رهایی از این آبروریزی، دست به خبرسازی در ماجرای سقوط بوئینگ زدند.

وزیر اسبق ارتباطات با بیان اینکه سقوط هواپیما از لحاظ فنی قابل بررسی است، تصریح کرد: هواپیما اگر توسط موشک یا عامل خارجی ساقط شده باشد، قاعدتاً باید قطعات آن در سطح بسیار وسیع‌تری پخش می‌شد نه اینکه قطعات آن در یک نقطه متمرکز شوند.

سلیمانی با بیان اینکه بررسی‌ها حکایت از وجود نقص فنی در هواپیما دارد، گفت: نحوه سقوط نشان می‌دهد، با توجه به اینکه هواپیما در نزدیکی منطقه پرجمعیتی قرار داشته هواپیما که متوجه سقوط هواپیما شده است، سعی کرده هواپیما را به منطقه کم‌جمعیت هدایت کند.

وی با بیان اینکه باید اجازه داد تا نتیجه بررسی علّت سقوط هواپیما مشخص شود، گفت: چرا آمریکایی‌ها آن هم در سطح ترامپ وارد موضوع شده‌اند؟

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری ادامه داد: آمریکایی‌ها به‌دنبال این هستند تا جعبه‌سیاه هواپیما به‌دست خودشان بیفتد تا با دستکاری آن، هم شرکت بوئینگ را نجات بدهند هم دولت آمریکا را.

سلیمانی با بیان اینکه هوشمندانه است که ایران هیچ وقت جعبه‌سیاه هواپیما را در اختیار دشمنی مثل آمریکا که در حال ضربه‌زدن به ماست، قرار ندهد، گفت: چنانچه در حضور همه کارشناسان بین‌المللی جعبه‌سیاه هواپیما باز شود، دیگر آبرویی برای آن‌ها باقی نمی‌ماند.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها که می‌دانند خواندن جعبه‌سیاه هواپیما، زمانبر است با بازی رسانه‌ای، بهره‌برداری از آن را شروع کرده‌اند تا آبروی رفته را بازگردانند یا ذهن‌ها را به موضوعات دیگر منحرف کنند.

سلیمانی، ایرانی بودن اکثر سرنشینان هواپیمای سقوط‌کرده را مورد اشاره قرار داد و گفت: به‌همین دلیل، اتفاقاً اولین مدعی این ماجرا، کشور ایران است و مسئولین باید پیگیری کنند که چرا این هواپیما سقوط کرده است.

وی تصریح کرد: رئیس جمهور باید خسارت‌های واردشده به مردم ما در قضیه سقوط هواپیما را از شرکت بوئینگ طلب کند.

وزیر اسبق ارتباطات با بیان اینکه حمله موشکی سپاه به مواضع آمریکا، نیمه‌شب انجام شده و هواپیمای مسافربری، صبح سقوط کرده، گفت: از طرفی، سقوط هواپیما در غرب تهران رخ داده و حمله موشکی سپاه از غرب کشور انجام شده است. بنابراین هیچ ارتباطی بین این دو رخداد وجود ندارد و ایجاد ارتباط بین آن‌ها صرفاً با هدف جنگ روانی انجام می‌شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط اقامت 24 پر بازدید ها پر بحث ترین ها بیشترین اشتراک بازار globe

اخبار کسب و کار globe بیمه البرز طاها گشت رسپینا هتل تارا سرمایه منبع خبر

بازدیدها: ۰

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن
بستن