اخبار

بیانیه دفاتر بسیج دانشجویی درباره حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی

دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ – ۱۲:۰۳ بیانیه دفاتر بسیج دانشجویی درباره حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی

جمعی از دفاتر بسیج دانشجویی درپی حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی و جان باختن تعدادی از هموطنان بیانیه‌ای صادر کردند.

به گزارش حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس،‌ جمعی از دفاتر بسیج دانشجویی درپی حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی و جان باختن تعدادی از هموطنان بیانیه‌ای صادر کردند.

در این بیانیه آمده است:

بار دیگر پس از شهادت سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی، خبردرگذشت جمعی از مردم عزیزمان در سانحه هوایی کام همه ما را تلخ و قلب های‌مان را جریحه دار کرد. متأسفانه در شرایطی که کشور در بالاترین سطح امنیتی قرار داشت اشتباهی سهوی موجب این واقعه دل خراش گردید که اندوه فراوان تمام ملت به خصوص خود نیروهای مسلح را در پی داشت.

مسئله اساسی که در مواجهه با حوادث سهمگین و تلخ اخیر باید مورد توجه قرار بگیرد، ماجراجویی‌ها و خطرآفرینی‌هایی است که دهه‌هاست آمریکایی‌ها به جهت حفظ امنیت رژیم منجوس صهیونیستی و حفظ منافع مادی و راهبردی خود در غرب آسیا بر این منطقه و ایران عزیز تحمیل کرده‌اند و نقش اساسی بحران آفرینی آمریکایی‌ها با به شهادت رساندن سردار سلیمانی و تهدید گستاخانه ایران به عملیات نظامی در اتفاقات ناگوار اخیر نباید نادیده گرفته شود.

همچنین خطای صورت گرفته در رهگیری هواپیمای مسافربری نباید موجب شود تا مجموعه خدماتی که نیروهای مسلح خصوصا سپاه در حوزه های نظامی،امنیتی، خدمات رسانی،سازندگی و… داشته‌اند به حاشیه رانده شود و چنین دستاوردهای شگرفی تضعیف شوند. هیچ انسان آزاده و حق طلبی نمی‌تواند فداکاری ها و جانفشانی های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در هشت سال دفاع مقدس، مبارزه با گروه های تروریستی در داخل و خارج از مرزهای جمهوری اسلامی، حفاظت از شخصیت های نظام مقدس اسلامی، مقابله با امثال ریگی ها، زم ها و جیسون رضاییان ها، سازندگی کشور با راه سازی،سدسازی و ساخت پالایشگاه و نیروگاه، مقابله با بلایای طبیعی همچون سیل و زلزله و نهایتا بی حیثیت کردن آمریکایی ها با سیلی موشکی به عین الاسد را نادیده بگیرد.

اما اکنون و پس از این اتفاق ناگوار و تلخ، شاهد موج سواری و دخالت رسانه های معاند و نفوذی های داخلی هستیم تا انسجام درونی و اقتدار منطقه ای که به برکت خون فرمانده ی شهید جبهه ی مقاومت و همرزمانش ایجاد شد را خدشه دار کنند. حال آنکه برخلاف مدعیانی چون آمریکا که بارها جان بسیاری از غیرنظامیان در منطقه را با اشتباهات متعدد این چنینی گرفته اند و در مواردی ماه ها و سال ها از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده اند، فرمانده هوا و فضا سپاه پاسداران صادقانه از اشتباه و خطا زیرمجموعه خود صحبت می کند و تمام جوانب و هزینه های ناشی از تصمیم آنها را خود بر عهده می گیرد.

در این شرایط ضروری است که هر چه سریعتر پیرامون ابهامات و سوالات مطروحه شفاف سازی صورت گرفته و مقصرین اصلی حادثه ی سقوط هواپیمای بویینگ در عرصه ی نظامی و اطلاع رسانی به مردم معرفی و محاکمه شوند.

باید در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به ابهامات زیر که در بیانیه ها و اطلاع رسانی های مسئولین و نهادهای مربوط بی پاسخ ماند روشنگری صورت بپذیرد:

۱٫ ناکارآمدی در مدیریت افکار عمومی در این اتفاق و ناتوانی در توجیه رسانه ها در مدت تحقیق و رسیدگی تا روز شنبه بر عهده ی چه نهاد ها و اشخاصی است؟

۲٫ اکثر رادارهای یگان پدافندی توانایی تشخیص ابعاد هدف متخاصم را دارند. موشک کروز نهایتا ۶ الی ۷ متر می باشد. درحالی که هواپیمای مسافربری بیش از ۷۰ متر طول دارد. آیا رادار توانایی تشخیص این اختلاف را نداشته است؟ اگر رادار از نوع ابتدایی و فرعی بوده چرا از رادار اصلی استفاده نشده است؟

۳٫ طبق گفته‌های سردار حاجی زاده کلیه پروازهای غیر نظامی باید لغو می‌شدند.ستاد کل نیروهای مسلح باید هر چه سریعتر در مورد کوتاهی صورت گرفته در عدم برقراری ممنوعیت برای پروازهای غیرنظامی پاسخگو باشد.

۴٫ آیا ورود موشک های کروز صحت داشته‌است یا خیر؟ و چه اتفاقی افتاده است؟

۵٫ علت تاخیر سه روزه در روند رسیدگی و تحقیق به چه دلیل بوده و مقصر آن چه کسی‌است؟ در حالی که طبق گفته‌های سردار حاجی زاده همان روز اول توسط ایشان به مسولین مربوطه اعلام شد.

۶٫ چرا سامانه‌ ارتباطی پدافند با مقر فرماندهی مختل شده بود؟

ما دانشجویان و طلاب ضمن حمایت مجدد از صداقت نیروهای مسلح در بیان خطا در این واقعه و همچنین عرض تسلیت به تمام خانواده های داغدار این عزیزان و مقام معظم رهبری و آحاد ملت شریف و انقلابی ایران از مسئولین مربوطه می‌خواهیم تا با روشن نمودن ابعاد این مسئله که دارای نقاط مبهم و غیر شفافی است مردم را در جریان جزئیات این حادثه قرار دهند.

این بیانیه توسط بسیج دانشجویی مدرسه عالی شهید مطهری،بسیج دانشجویی دانشگاه صداوسیما، بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق،‌ بسیج دانشجویی دانشگاه صداوسیما، بسیج دانشجویی دانشگاه مالک اشتر، بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان تهران و بسیج دانشجویی ال طه امضا شده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط اقامت 24 پر بازدید ها پر بحث ترین ها بیشترین اشتراک بازار globe

اخبار کسب و کار globe بیمه البرز طاها گشت رسپینا هتل تارا سرمایه منبع خبر

بازدیدها: ۰

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن
بستن