تحقیر آمریکا در حملات موشکی سپاه اقتدار ایران را به رخ جهانیان کشاند

جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ – ۰۹:۵۰ تحقیر آمریکا در حملات موشکی سپاه اقتدار ایران را به رخ جهانیان کشاند

رئیس کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به حملات موشکی ویران کننده سپاه به پایگاه‌های آمریکا که موجب تحقیر آنان شد، گفت: این اقدام اقتدار جمهوری اسلامی در عرصه دفاعی کشور را به رخ جهانیان کشاند.

محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش مجلس و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: اقدام شجاعانه و قاطعانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حمله به پایگاه عین‌الاسد آمریکا یقینا دستاوردهای بسیار زیادی برای جمهوری اسلامی ایران دارد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران با این حمله نشان داد که با هیچ کس بر سر منافع آرمان‌ها و ارزش‌هایش شوخی ندارد.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: بعد از جنگ جهانی دوم، برای اولین بار بود که یک پایگاه نظامی آمریکایی مورد حمله یک کشور قرار گرفته و آن کشور هم رسماً این موضوع را برعهده گرفته است و مقامات جمهوری اسلامی در اظهاراتشان رسماً گفتند که این حمله پاسخی قاطع در قالب انتقام سخت پس از ترور حاج قاسم سلیمانی بوده است.

زاهدی تصریح کرد: طبق قانونی که آمریکایی‌ها دارند، پایگاه نظامی آنها بخشی از سرزمین اصلی محسوب می‌شود و جمهوری اسلامی ایران با حملات موشکی ویران‌کننده به پایگاه‌های آمریکا در غرب آسیا رسماً به ایالات متحده آموخت که به سرزمین اصلی آمریکا حمله کرده‌ایم که این اقدام برآمده از اقتدار جمهوری اسلامی است.

وی گفت: آمریکایی‌ها با وجود حجم زیادی از تجهیزات و تکنولوژی حتی نتوانستند یکی از موشک‌های سپاه را ساقط کنند، لذا این اقدام اقتدار عجیبی در عرصه دفاعی کشور محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد:‌ایادی آمریکایی‌ها در غرب آسیا به وحشت افتاده‌اند و احساس ترس و نگرانی می‌کند، اما ما به آنها می‌گوییم که به خود آمده و از ایالات متحده دور شوند.

زاهدی گفت: کشورهای منطقه باید منافع منطقه را در نظر بگیرند، نه اینکه نوکری آمریکا را بکنند.

وی با تأکید بر اینکه آل‌سعود هم باید بداند که نباید نوکری آمریکا را کند، گفت:‌ سعودی‌های با دنباله‌روی‌ آمریکا در منطقه کاری از پیش نخواهند برد چرا که جریان مقاومت آنقدر قدرت و توان و امکانات دارد که اگر آل‌سعود هم بخواهد به روند قبلی‌اش ادامه دهد، آن را هم سرنگون خواهیم کرد، مگر آنکه فقط به منافع جهان اسلام فکر کند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط اقامت 24 پر بازدید ها پر بحث ترین ها بیشترین اشتراک بازار globe

اخبار کسب و کار globe بیمه البرز طاها گشت رسپینا هتل تارا سرمایه منبع خبر

بازدیدها: ۰

دیدگاه‌ خود را بنویسید

  اسکرول به بالا