اخبار

پیگیری سیاست خارجی دور از انفعال؛ از الزامات مجلس یازدهم

شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ – ۱۷:۰۹ پیگیری سیاست خارجی دور از انفعال؛ از الزامات مجلس یازدهم

معاون سابق وزیر علوم، پیگیری سیاست خارجی مبتکرانه و دور از انفعال را از جمله الزامات مجلس آینده دانست و گفت: مجلس یازدهم باید احیاگر گفتمان انقلاب اسلامی باشد.

غلامرضا خواجه‌سروی معاون سابق وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفتگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با اشاره به بیانات حضرت امام خمینی(ره) درباره ضرورت برگزاری انتخابات ملی پرشور، بدون تاخیر و با رعایت ضوابط قانونی اظهار داشت: با توجه به شرایط داخلی کشور و همچنین وضعیت منطقه و نظام بین الملل مجلس یازدهم باید منادی وفاق اجتماعی باشد، باید بتوانیم مجلسی انقلابی به معنای عقلایی، موقعیت شناس، شجاع و حافظ منافع ملی و انقلاب اسلامی داشته باشیم.

وی کارآمدی، عملگرایی و تدبیرگرایی را از دیگر ضروریات مجلس یازدهم برشمرد و گفت: مجلس باید اهل عمل باشد، نه فقط نطق و تصویب قوانین و حرکت به سوی انباشت قوانین، بلکه باید تدابیر لازم برای اجرایی شدن قوانین موجود نیز در دستور کار مجلس قرار گیرد.

استاد علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی افزود: مجلس یازدهم باید تلاش کند توانمندی‌های ایران اسلامی برای حل مسائل داخلی و منطقه ای تا سرحد امکان بالفعل شود تا ایران بعنوان یک قدرت منطقه ای سرآمد استحکام لازم را بیش از پیش پیدا کند.

خواجه سروی پیگیری سیاست خارجی مبتکرانه و دور از انفعال و کمک به دستگاه دیپلماسی را از جمله الزامات مجلس بعدی دانست و تأکید کرد: مجلس یازدهم باید احیاگر گفتمان انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) و رهبری باشد.

استاد علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی در پایان خاطرنشان کرد: اعتمادسازی، ترمیم و یا تقویت اعتماد عمومی به نظام باید سرلوحه برنامه های مجلس یازدهم باشد.

پایان پیام/

اخبار مرتبط اقامت 24 پر بازدید ها پر بحث ترین ها بیشترین اشتراک بازار globe

اخبار کسب و کار globe بیمه البرز طاها گشت رسپینا هتل تارا سرمایه منبع خبر

بازدیدها: ۰

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن
بستن