ادعای اوکراین درباره تلفات ارتش روسیه

ادعای اوکراین درباره تلفات ارتش روسیهستاد کل ارتش اوکراین امروز ادعا کرد که طی ۳ ماه جنگ، حدود ۳۰ هزار سرباز روسی کشته شده اند!

به گزارش مجاهدت از مشرق به نقل از خبرگزاری آناتولی، ستادکل ارتش اوکراین امروز شنبه در بیانیه‌ای ادعا کرد که ارتش روسیه از زمان آغاز جنگ تا کنون ۳۰ هزار سرباز از جمله ۲۵۰ سرباز را در ۲۴ ساعت گذشته از دست داده است!

در بیانیه ای که در سایت رسمی ریاست جمهوری اوکراین منتشر شده، آمده است که ارتش روسیه ۲۰۷ فروند هواپیما، ۱۷۴ هلی‌کوپتر، ۱۳۳۰ تانک، ۳ هزار و ۲۵۸ خودروی زرهی، ۶۲۸ توپ، ۲۰۳ راکت انداز را از دست داده است.

بیانیه اوکراین مدعی است: همچنین ۹۳ سامانه پدافند هوایی متعلق به روس ها منهدم شده اند.

در این بیانیه آمده است که ۲۲۲۶ دستگاه خودرو، ۱۳ فروند ناو، قایق‌های تندرو سبک و ۵۰۳ هواپیمای بدون سرنشین متعلق به نیروهای روسی منهدم و ۱۱۶ موشک کروز شلیک شده توسط روس ها توسط یگان های پدافند هوایی اوکراین سرنگون شده است.

این در حالیست که روسیه تا کنون آمارهای ادعا شده از سوی ارتش اوکراین را تأیید نکرده است.

روسیه در ۲۴ فوریه سال جاری میلادی (۵ اسفند سال گذشته) عملیات ویژه نظامی خود در اوکراین را با هدف غیرنظامی و نازی زدایی کردن این کشور آغاز کرد.

این اقدام روسیه در حالی صورت گرفته است که به گفته مقامات این کشور چاره دیگری در برابر مسکو در مقابله با سیاست های خصمانه غرب و ائتلاف نظامی ناتو نمانده بود.

روسیه پیشتر نیز بار ها اعلام کرده است که در صورت پایبندی کی یف به شروط قانونی مسکو در خوص تضمین امنیت این کشور، عملیات ویژه نظامی را متوقف خواهد کرد.

منبع: مهر

این مطلب به صورت خودکار از این صفحه بارنشر گردیده است

https://zood.link/xz7y3

دیدگاه‌ خود را بنویسید