اطلاعیه سمپاد درباره آزمون‌های مدارس تیزهوشان/ فردا و پس‌فردا آزمون‌‌ها برگزار می‌شود

اطلاعیه سمپاد درباره آزمون‌های مدارس تیزهوشان/ فردا و پس‌فردا آزمون‌‌ها برگزار می‌شود


به گزارش خبرنگار مجاهدت به نقل از خبرنگار تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس، آزمون‌های ورودی پایه‌های هفتم و دهم مدارس استعدادهای درخشان فردا و پس فردا برگزار می‌شود و بر همین اساس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، اطلاعیه‌ای را صادر کرده است.

در این اطلاعیه آمده است: داوطلبان گرامی، ضمن آرزوی سلامتی برای شما به اطلاع می‌رساند آزمون‌های ورودی پایه‌های هفتم و دهم مدارس استعدادهای درخشان سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰، در روزهای پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ و جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ در سراسر کشور برگزار می‌شود. 

لازم است داوطلبان در هنگام ورود به حوزه‌های برگزاری آزمون، کارت ورود به جلسه و شناسنامه خود را همراه داشته باشند و از به همراه آوردن تلفن همراه و اشیای قیمتی خودداری کنند. 

محتوای آزمون پایه هفتم «استعداد تحلیلی» است و هر یک از داوطلبان به سؤالات چهارگزینه‌ای دو دفترچه که هرکدام  شامل ۶۰ سؤال می‌باشد، پاسخ خواهند داد. 

زمان پاسخگویی به دفترچه شماره یک ۷۵ دقیقه و زمان پاسخگویی به دفترچه شماره دو ۲۵ دقیقه است.

در آزمون پایه دهم، هریک از داوطلبان به سوالات چهارگزینه‌ای دو دفترچه که هر کدام شامل ۵۰ سؤال است، پاسخ خواهند داد. زمان پاسخ‌گویی به دفترچه شماره یک با سؤالات «استعداد تحلیلی» ۵۰ دقیقه و زمان پاسخگویی به دفترچه شماره دو با سؤالات «استعداد تحصیلی» ۷۰ دقیقه است.

لازم است دانش‌آموزان هنگام ورود و خروج ازحوزه‌های برگزاری آزمون، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمایند.

انتهای پیام/

منبع خبر