انتقال ۱۴ محکوم ایرانی از زندان‌های اقلیم کردستان به کشور

انتقال ۱۴ محکوم ایرانی از زندان‌های اقلیم کردستان به کشور۱۴ محکوم ایرانی از زندان‌های اقلیم کردستان عراق نیز با طی فرایند مربوطه، در آینده نزدیک به ایران منتقل خواهند. شد.

به گزارش مجاهدت از مشرق به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، کاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران که به دعوت شورای‌عالی قضایی عراق در راس هیاتی به این کشور سفر کرده بود، در ادامه عازم اربیل، مرکز اقلیم کردستان عراق شد.

غریب‌آبادی در اربیل با رئیس شورای قضایی و وزیر داخله اقلیم کردستان عراق ملاقات و ضمن بازدید از دو زندان، با تعدادی از زندانیان ایرانی نیز با هدف پیگیری مشکلات آنان، از نزدیک گفت‌وگو کرد.

دبیر ستاد حقوق بشر، همچنین با رئیس سازمان دولتی حقوق بشر اقلیم نیز دیدار و از نزدیک در جریان فعالیت‌های این سازمان قرار گرفت.

این مطلب را از دست ندهید :   موارد اثرگذار در قیمت ورق آجدار

در جریان این سفر، مقرر گردید در چارچوب توافقات ایران و عراق، ضمن تقویت و ارتقای فرایند انتقال محکومین و استرداد مجرمین، کارگروه قضایی نیز برای شناسایی مشکلات حقوقی و قضایی طرفین تشکیل و راهکارها و راه حل‌های مناسب تبیین گردد.

خاطرنشان می‌شود تعداد ۱۴ محکوم ایرانی از زندان‌های اقلیم کردستان عراق نیز با طی فرایند مربوطه، در آینده نزدیک به ایران منتقل خواهند شد.

در این دیدارها رشنودی سرکنسول ایران، محمدی رئیس سازمان زندان‌ها و حسینی رئیس کل دادگستری استان کردستان نیز حضور داشتند.

این مطلب به صورت خودکار از این صفحه بارنشر گردیده است

https://zood.link/c82n2

دیدگاه‌ خود را بنویسید