شهدا محتاج تبلیغات کسی نیستند بلکه مائیم که محتاج شناخت از آنهائیم

شهدا محتاج تبلیغات کسی نیستند بلکه مائیم که محتاج شناخت از آنهائیم


«مهدی غلامی» فرزند سردار شهید «بهروز غلامی» از فرماندهان دوران دفاع مقدس امروز میهمان دفتر نمایندگی خبرگزاری دفاع مقدس در خوزستان بود و به سوالات خبرنگار دفاع‌پرس در اهواز پاسخ داد.

متن گفت و گوی ما با فرزند ارشد سردار شهید «بهروز غلامی» به شرح ذیل تقدیم حضورتان می شود.

1- ضمن معرفی بیشتر خود از علت حضورتان در دفتر خبرگزاری دفاع مقدس خوزستان برایمان بگوئید؟

به نام خدا و سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و عرض ادب و ارادت به محضر رهبر معظم انقلاب، خانواده های معظم شهدا و جامعه بزرگ رزمنده و ایثارگر کشور و خوزستان قهرمان، «مهدی غلامی» هستم فرزند شهید «بهروز غلامی» متولد 1359 در اهواز و شاغل در شرکت فولاد خوزستان، امروز جهت عرض ادب و دیدار با سردار «مرادحاجتی» خدمت خادمین حوزه دفاع مقدس استان رسیدم و تکلیف شد که جهت تجدید یاد و خاطره پدر، در دفتر رسانه ای قرار بگبرم که رسالت اش پرداختن به کسانی است که مظلومانه و صادقانه جانشان را فدای مملکت و ایمان شان کردند.

2- اولین تصویری که از پدر در ذهن تان هست، کدام تصویر است؟

متاسفانه زمان شهادت پدر، فقط سه سال و هشت ماه سن داشتم و تصویری از ایشان در ذهنم به یادگار نمانده ضمن اینکه همیشه ذهنم پر از تصاویری است که از وی در دست داریم و به یادگار گذاشته ایم.

3- کمی از سردار غلامی عزیزی برایمان بگوئید که کمتر بدان پرداخته شده است؟

پدرم اصالتا ترک اهل شهر کلیبر استان آذربایجان شرقی بود و البته مادرم از ایل بزرگ بختیاری ولی از زمانی که یادم هست ساکن خوزستان و شهر اهواز بودیم. پدر مربی آموزش سپاه خوزستان بودند و بعد به فرماندهی تیپ امام حسن(ع) منصوب شدند و در نهایت با همین سمت در عملیات خیبر و در شرق بصره در سن 28 سالگی و در اسفند 1362 شربت شهادت نوشیدند و جاودانه شدند.

4- از همرزمان پدر بگوئید و اینکه چه شناخت و یا ارتباطی با آن ها دارید؟

تا جائی که تحقیق کردم و طبق اسنادی که موجود است شخصیت های بزرگی همچون سردار «علی هاشمی»، سردار دزفولی، سردار غلامپور و سردار «محسن رضایی» از همرزمان و همدوره های پدر بودند که همه از مفاخر دوران دفاع مقدس هستند و به وجود همه افتخار می کنم.

5- چه اسناد و مدارکی از سردار در اختیارتان هست و آیا اثری از وی در قالب کتاب یا فیلم منتشر شده است؟

بله اسناد، دست نوشته ها و تصاویر نسبتا زیادی از پدر در اختیارمان است ولی متاسفانه تاکنون به شکل رسمی و محتوایی منتشر نشده اند و امروز که خدمت سردار مرادحاجتی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان بودم، وی خیلی تاکید کردند که در خصوص معرفی بیشتر و بهتر پدر باید اقدامات متعددی صورت بگیرد که اولین اقدام و دستور سردار این بود که خدمت شما برسم و بیشتر از پدر بگویم.

6- به عنوان فرزند شهید، مطالبه ای از مسئولین دارید که برجای مانده باشد؟

واقعیت امر یک فرزند شهید هیچوقت از کسی مطالبه ندارد و اگر نقد و یا انتظاری باشد صرفا به خاطر حرمت خود شهیدان است که جامعه امروز و نسل جوان ما بدان نیاز دارند و الی شهدا محتاج تبلیغات ما نیستند ولی گلایه ای که هست اینکه حتی در محل زندگی خودمان در منطقه زیتون کارمندی اهواز هم مکانی به نام پدر ثبت و نامگذاری نشده که جای تامل دارد.

7- بهترین تصویری که مادر از شخصیت سردار برای شما نقل کردند، چه بود؟

پدر در بیرون از خانه و به خصوص در میدان های نبرد به شجاعت معروف بود ولی برعکس در منزل و در برخورد با خانواده و فامیل به مهربانی و خوش خلقی شهره بودند.

8- در پایان ضمن تشکر از شما که وقت تان را در اختیار ما گذاشتید، حرف ناگفته ای اگر هست، بفرمائید؟

ممنون از شما که با این گفت و گو یاد پدر را دوباره زنده کردید و تشکر از محبت های پدرانه و پیگیری های برادرانه سردار مرادحاجتی از خانواده ها و فرزندان شهدا و تشکر از مدیران شرکت فولاد خوزستان که همیشه نسبت به فرزندان شهدا و ایثارگران اهتمام ویژه دارند.

انتهای پیام/

این مطلب به صورت خودکار از این صفحه بارنشر گردیده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید