نرخ تورم سالانه بر حسب دهک های درآمدی اعلام شد

نرخ تورم سالانه بر حسب دهک های درآمدی اعلام شدمحدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بین۶۴.۱ درصد برای دهک هشتم تا ۶۸.۹ درصد برای دهک­ اول است.

به گزارش مجاهدت از مشرق، شاخص قیمت مصرف کننده کل کشور بر اساس دهک‌های هزینه‌ای در دی ماه ۱۴۰۱ از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد.

نرخ تورم سالانه بر حسب دهک های درآمدی اعلام شد

محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بین۶۴.۱ درصد برای دهک هشتم تا ۶۸.۹ درصد برای دهک اول است.

نرخ تورم کل کشور در دی ماه ۱۴۰۱ برابر ۴۶.۳ درصد است که در دهک‌های مختلف هزینه‌ای در بازه ۴۳.۷ درصد برای دهک دهم تا ۵۳.۲ درصد برای دهک اول نوسان دارد. هم چنین اطلاع مذکور در مورد گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» بین۳۴.۳ درصد برای دهک اول،سوم، چهارم و پنجم تا ۳۸.۱ درصد برای دهک دهم است.

این مطلب را از دست ندهید :   دنیا منتظر اولین حضور رونالدو؛ النصر به استقبال کریس رفت +فیلم

فاصله تورمی دهک‌های هزینه‌ای

بر اساس اعداد مربوط به تورم در میان دهک‌های مختلف هزینه‌ای، فاصله تورمی دهک‌ها در این ماه به ۹.۶ واحد درصد رسید که نسبت به ماه قبل (۹.۲ واحد درصد) ۰.۳ واحد درصد افزایش داشته است. فاصله تورمی در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل ۰.۳ واحد درصد افزایش داشته است و در گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» نسبت به ماه قبل ۰.۳ واحد درصد افزایش داشته است. برای مشاهده اطلاعات تفصیلی به فایل پیوست + نرخ تورم دهکها + مراجعه کنید.

این مطلب به صورت خودکار از این صفحه بارنشر گردیده است

https://zood.link/eufdy

دیدگاه‌ خود را بنویسید