وزیر اقتصاد: شعبه بانکی در سلیمانیه عراق ایجاد می‌شود

وزیر اقتصاد: شعبه بانکی در سلیمانیه عراق ایجاد می‌شودوزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: هفته آینده با کسب مجوز بانک مرکزی، شعبه بانک ملی به صورت رسمی در سلیمانیه عراق ایجاد خواهد شد.

به گزارش مجاهدت از مشرق، سیداحسان خاندوزی عصر پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی واحدهای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک‌های استان کردستان در سنندج اظهار کرد: با ایجاد شعبه بانک ملی در سلیمانیه، برخی امور تجاری و گمرکی در کمترین زمان و بهترین شیوه انجام می‌شود.

وی از بانک ها و زیرمجموعه‌های وزارت اقتصادی و دارایی خواست خستگی‌ناپذیر و ویژه به مردم کردستان خدمت کنند و افزود: برخی استان‌ها مثل کردستان میراث‌دار کم توجهی بوده اند که باید در حد شایستگی مردم استان جبران شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی یادآور شد: برای جبران عقب ماندگی با سرعت بیشتری کار ادامه بابد تا بتوان زیرساخت های لازم و امکان شکوفایی استعداهای اقتصادی را فراهم کرد.

خاندوزی ضمن تقدیر از خدمات بانک‌ها، ادامه داد: پذیرفته نیست برخی شرکت ها از پرداخت حقوق دولتی خودداری کنند، چراکه مردم استان نباید آسیب ببیند و حقوقشان ضایع شود.

وی ضمن تاکید بر پیگیری دریافت حقوق دولتی از شرکت‌ها از طریق استانداری، افزود: این حقوق را می‌توان برای ایجاد زیرساخت و سرمایه‌گذاری های اقتصادی استفاده کرد.

این مطلب را از دست ندهید :   توافق با عراق برای صدور گذرنامه اختصاصی و لغو روادید در اربعین

وزیر امور اقتصادی و دارایی، بانک ملی را موظف کرد ۱۵۰ میلیارد تومان وام قرض الحسنه را به کردستان برگرداند و ادامه داد: بانک‌های دیگر از جمله کشاورزی نیز به سمت پرداخت وام با کارمزد صفر حرکت کنند.

خاندوزی خواستار پرداخت تسهیلات بلاتکلیف و بر زمین مانده شد و اضافه کرد: اگر بانک های خصوصی اقدام به خروج منابع مالی می‌کنند، با آنان برخورد جدی شود؛ چه بسا نبود یک شعب بانکی به نفع مردم باشد.

ضرورت پرداخت وام های خرد بدون ضامن، برخورد با دستگاه‌هایی که از واگذاری املاک بلااستفاده خودداری می‌کنند و استفاده از پول حاصل از فروش این املاک برای اجرای کارهای عمرانی از دیگر مواردی بود که وی به آن اشاره کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز به کردستان سفر کرد و بعد از بازدید از طرح تجاری تفریحی سنه سنتر، با فعالان اقتصادی استان نیز دیدار کرد.

خاندوزی سپس برای بازدید از مرز باشماق مریوان و اطلاع از وضعیت مرز، به مریوان سفر کرد.

منبع: ایرنا

این مطلب به صورت خودکار از این صفحه بارنشر گردیده است

zood.link/nj0o0

دیدگاه‌ خود را بنویسید