کاخ سفید: به دنبال ترتیب یک تماس تلفنی میان زلنسکی و جین‌پینگ هستیم

کاخ سفید: به دنبال ترتیب یک تماس تلفنی میان زلنسکی و جین‌پینگ هستیمکاخ سفید: به دنبال ترتیب یک تماس تلفنی میان زلنسکی و جین‌پینگ هستیم

به گزارش مجاهدت از مشرق، همزمان با اعلام سفر شی جینپینگ رئیس جمهور چین به مسکو برای سفر به مسکو و دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، مقامات کاخ سفید نیز میگویند که در تلاش برای سازماندهی یک تماس تلفنی بین ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین با رئیس جمهور چین هستیم.

کاخ کرملین امروز (جمعه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که شی جین‌پینگ هفته آینده برای انجام مذاکرات راهبردی به روسیه سفر می‌کند.

در بیانیه کرملین آمده است که سفر شی به مسکو از بیستم تا بیستم‌ودوم مارس به دعوت رئیس جمهور روسیه انجام می‌شود و چند سند مهم بعد از مذاکرات این دو نفر امضا خواهد شد.

این مطلب را از دست ندهید :   تل‌آویو: با ترکمنستان روابط راهبردی داریم

به نظر میرسد دستور کار عمده شی در سفر به مسکو مساله اوکراین باشد. پیش از این چین یک طرح پیشنهادی 12 ماده ای برای صلح بین مسکو و کی یف ارائه کرده است.

از زمان آغاز دور سوم ریاست جمهوری شی در چین، پکن رویکرد تازه ای را برای حل و فصل بحرانها و اختلافات بین المللی و منطقه ای آغاز کرده است. توافق میان ایران و عربستان سعودی که اخیرا با وساطت پکن به نتیجه رسید یکی از تلاشهای پکن در این زمینه است.

این مطلب به صورت خودکار از این صفحه بارنشر گردیده است

zood.link/2dzje

دیدگاه‌ خود را بنویسید