کشف و انهدام دو مخفیگاه داعش در شمال شرق عراق

کشف و انهدام دو مخفیگاه داعش در شمال شرق عراقمنابع رسانه‌ای امروز شنبه از کشف و انهدام دو مخفیگاه داعش در شمال شرق عراق توسط نیروی هوایی ارتش این کشور خبر دادند.

به گزارش مجاهدت از مشرق به نقل از الیوم السابع، یحیی رسول سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در بیانیه‌ای کوتاه اعلام کرد که نیروی هوایی ارتش عراق امروز موفق شد دو مخفیگاه گروه تروریستی داعش را در «طوز خورماتو» از توابع کرکوک در شمال شرق این کشور را منهدم کند.

پیش از این نیز خبرگزاری رسمی عراق (واع) اعلام کرد که حشد الشعبی با همکاری ارتش عراق و و نیروهای امنیتی استان‌های کرکوک و صلاح الدین با هدف تعقیب و نابودی بقایای داعش در این دو استان عملیات نظامی مشترکی را اجرا کرد.

حشد الشعبی طی بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد که فرماندهی عملیات کرکوک و شرق دجله و محور شمال با مشارکت ارتش عراق و نیروهای امنیتی اقدام به حمله به مواضع داعش در این مناطق کرد.

این مطلب را از دست ندهید :   سقوط پهپاد ترکیه‌ در سلیمانیه عراق

در این بیانیه آمده است: تیپ‌های ۵۲، ۶۱، ۱۶، ۶۳ و ۴۰ و همچنین هنگ ماموریت‌های ویژه در این عملیات با همکاری نیروهای پشتیبانی و فنی مشارکت داشتند.

طبق این بیانیه، این عملیات با پوشش و همراهی نیروی هوایی ارتش عراق برگزار شد.

منابع رسانه‌ای عراق پس از پایان این عملیات اعلام کردند که تیپ ۱۶ حشد الشعبی یک طرح تروریستی برای هدف قرار دادن تشکیلات نظامی عراق در جنوب کرکوک را ناکام گذاشت.

برپایه این گزارش، در این عملیات سه بمب آماده انفجار در اطراف منطقه «وادی الشای» کشف و خنثی شد.

این مطلب به صورت خودکار از این صفحه بارنشر گردیده است

zood.link/l75y0

دیدگاه‌ خود را بنویسید