بیانیه اتحادیه انجمن‌های اسلامی مستقل درباره سانحه هواپیمای اوکراین

بیانیه اتحادیه انجمن‌های اسلامی مستقل درباره سانحه هواپیمای اوکراین

یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ – ۱۷:۱۱ بیانیه اتحادیه انجمن‌های اسلامی مستقل درباره سانحه هواپیمای اوکراین

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در بیانیه‌ای جان باختن جمعی از هموطنان در حادثه هواپیمای اوکراین را تسلیت گفت و بر خط قانونی پیگیری ابعاد موضوع تاکید کرد.

به گزارش حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، با انتشار بیانیه‌ای در پی حادثه هواپیمای «تهران-کیف» ضمن عرض تسلیت محضر مقام معظم رهبری و خانواده های معظم جان باختگان این حادثه، خواستار محاکمه و مجازات عاملان این حادثه و شفاف سازی پیرامون علل تصمیم گیری ناشیانه و روند بررسی های صورت گرفته شدند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

« انا لله و انا الیه راجعون

جان باختن تنی چند از هموطنان عزیزمان در حادثه هدف قرارگرفتن هواپیمای مسافربری برای همه مردم خصوصا جوانان دانشجو، ضایعه‌ای تلخ و دردناک است. ما به یقین سرمایه های ارزشمندی را از دست داده‌ایم و ازین رو ضمن عرض تسلیت محضر رهبر انقلاب اسلامی و خانواده‌های معظم آنان، ذکر چند نکته را لازم می‌دانیم:

۱-با توجه به بیانیه‌ ستادکل نیروهای مسلح و همچنین اظهارات فرمانده نیروی هوافضای سپاه، لازم است هرچه سریعتر نسبت به محاکمه و مجازات عاملان این فاجعه اقدام شود. بدون شک این مسئله نباید به درازا کشیده و یا به فراموشی سپرده شود.

۲- اگرچه فرماندهی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با شجاعت مسئولیت خطای انسانی صورت گرفته در ابعاد نظامی را پذیرفت، لکن خلاء رسانه ای و خبری ایجاد شده در طول بیش از ۷۲ ساعت ریشه های اعتماد عمومی را نشانه رفته است. این خطایی به مراتب بزرگتر است که بیش از اشتباه نظامی صورت گرفته شایسته بررسی و اقدام می‌باشد. مرجع تصمیم گیرنده در این زمینه ستادکل نیروهای مسلح بوده و لازم است ستاد مزبور ضمن شفاف‌سازی پیرامون علل این تصمیم‌گیری ناشیانه روند بررسی های صورت گرفته را به اطلاع عموم برساند. بازگوکردن بخشی از سناریوهای احتمالی مورد بحث قرارگرفته ممکن است تا اندازه‌ای اعتماد عمومی را احیا نماید. انتظار می‌رود روند اطلاع رسانی پیرامون حادثه و خصوصا روزهای سکوت سوال برانگیز، با ادبیات واقع بینانه و صادقه ادامه یابد.

۳- سردمداران جنایتکار غربی که از سویی با تنگ کردن حلقه‌ محاصره اقتصادی بر انگیزه‌های خروج نخبگان از کشور افزوده‌اند، اجازه ندارند برای نخبگان ایران اشک بریزند. ترامپ جنایتکار و متحدان غربی‌اش، که منطقه را با ماجراجویی و جنایت دچار آفت و التهاب کرده اند، چگونه می‌توانند از قربانیان مظلوم این حادثه سخن بگویند؟ روشن است که غرب، خط سو استفاده سیاسی از فضای ملتهب کنونی را با هدف انتقام گیری از ملت ایران دنبال خواهد کرد. با این حال بی صداقتی، منفعت طلبی و خشونت طلبی آمریکا و متحدانش به باور عمومی همیشگی مردم ما بدل شده است.

در پایان باردیگر ضایعه جان باختن جمعی از هموطنان را تسلیت عرض نموده و بر خط قانونی پیگیری ابعاد موضوع تاکید می نماییم.»

انتهای پیام/

اقامت 24 پر بازدید ها پر بحث ترین ها بیشترین اشتراک بازار globe

اخبار کسب و کار globe بیمه البرز طاها گشت رسپینا هتل تارا سرمایه منبع خبر

اسکرول به بالا