اخبار

شکایت نماینده آستارا از وزیر راه به کمیسیون اصل نود مجلس

چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ – ۱۵:۵۶ شکایت نماینده آستارا از وزیر راه به کمیسیون اصل نود مجلس

نماینده مردم آستارا در مجلس از شکایت خود از وزیر راه و مدیرعامل راه‌آهن به کمیسیون اصل نود مجلس خبر داد.

ولی داداشی نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: از وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن به خاطر تعلل در اجرای پروژه راه‌آهن (آستارا- آستارا) بین ایران و جمهوری آذربایجان به کمیسیون اصل نود شکایت کردم.

وی افزود: پس از انجام بررسی‌ها در مورد این پرونده چنانچه تخلفات مشخص و احراز شود پرونده برای رسیدگی به قوه قضائیه ارسال خواهد شد.

متن کامل نامه شکایت نماینده آستارا از وزیر راه و شهرسازی به کمیسیون اصل نود به شرح زیر است.

جناب آقای دکتر محمدی

ریاست محترم کمیسیون اصل نود

با سلام

احتراما پروژه بین‌المللی راه‌آهن آستارا- آستارا در سال ۱۳۹۵ طی قراردادی بین رؤسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان با سرمایه‌گذاری ۶۲ میلیون دلار شرکت راه‌آهن جمهوری آذربایجان به صورت BOT (ریل ۱۵ ساله و انبارها و هانگارها و …۲۵ ساله) شروع شده است. بعد از شروع، پروژه پیشرفت خوبی داشت و ثلث سرمایه‌گذاری در آنجا صورت گرفت و در اواسط سال ۱۳۹۷ مشکلی در روند توسعه این پروژه پیش آمد که اینجانب بعد از هشت ماه دوندگی در دستگاه‌های مربوطه و سرانجام با دستور و حمایت وزیر محترم راه و شهرسازی مشکل رفع گردید.

بعد از آن مقرر گردید ادامه کار در پروژه از سر گرفته شود اما متاسفانه عملا این اتفاق نیفتاد و تا امروز بعد از گذشت تقریبا یک سال پروژه همچنان تعطیل است.

نکته حائز اهمیت در این پروژه نصفه کاره این است که طرف آذری بهره‌برداری خود را از آن پروژه شروع کرده است و با توجه به اینکه بمدت BOT از زمانی شروع خواهد شد که پروژه به اتمام برسد و رسما افتتاح گردد هر چه پروژه به تعویق بیفتد عملا به نفع طرف آذری خواهد بود. به همین دلیل مع‌الاسف طرف آذری رغبتی به تکمیل پروژه مذکور نشان نمی‌دهد و از طرف مسئولین وزارت راه هیچ واکنشی در این رابطه دیده نشده است که نتیجه آن خیانت به منافع ملی کشور محسوب می‌شود.

اینجانب شکایت خود از وزیر محترم راه و همچنین عوامل مربوطه را رسما به کمیسیون اعلام می‌دارم و درخواست اینجانب این است که در اسرع وقت جلوی بهره‌برداری غیرقانونی و سواستفاهد طرف آذری از این پروژه گرفته شود و خاطیان و مسئولانی که در این پروژه به منافع ملی جمهوری اسلامی ایران در مقابل کشور جمهوری آذربایجان ضربه زده‌اند بعد از سیر پرونده در کمیسیون اصل نود به دستگاه قضایی معرفی گردند.

ضمنا مسئولان دستگاه‌های مربوطه این پروژه سرمایه‌گذاری بعد از وزیر محترم راه مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و رئیس سازمان سرمایه‌گذاری خارجی می‌باشند.

انتهای پیام/

اقامت 24 پر بازدید ها پر بحث ترین ها بیشترین اشتراک بازار globe

اخبار کسب و کار globe بیمه البرز طاها گشت رسپینا هتل تارا سرمایه منبع خبر

بازدیدها: ۰

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن
بستن