انتقاد دبیر جنبش عدالتخواه به فشارها برای عدم پخش زنده برنامه‌هایی مانند ثریا و جهان‌آرا

انتقاد دبیر جنبش عدالتخواه به فشارها برای عدم پخش زنده برنامه‌هایی مانند ثریا و جهان‌آرا

جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ – ۰۹:۳۵ انتقاد دبیر جنبش عدالتخواه به فشارها برای عدم پخش زنده برنامه‌هایی مانند ثریا و جهان‌آرا

دبیر جنبش عدالتخواه گفت: فشار دولتمردان به رسانه ملی برای عدم پخش زنده برنامه‌هایی مانند ثریا و جهان آرا نشان از فاصله دولت با مردم دارد.

دانیال یادگاری دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به برخی فشارها به رسانه ملی برای محدود کردن برنامه‌هایی مانند ثریا و جهان آرا گفت: متاسفانه همان‌طور که در گذشته هم بیان کردیم، عملکرد رسانه ملی در نشنیده شدن صدای منتقدین و کارشناسان مسائل مختلف و از مسائلی مانند فرارهای مالیاتی برخی مسئولان گرفته تا منتقدین برجام و fatf قابل توجه بوده، به گونه‌ای که گاهی بنظر می‌رسد مدیران رسانه ملی تمام توان خود را جمع کرده‌اند که خدایی ناکرده کسی از حق مردم در برابر بی تدبیری‌های دولت و مسئولین در رسانه ملی دفاع نکند.

وی ادامه داد: متاسفانه این روحیه در قبال بررسی عملکرد خود رسانه ملی هم از سمت مدیران صدا و سیما وجود دارد.‌ به گونه‌ای که بعد از گذشت ماه‌ها از بیان اینکه رسانه ملی طی برنامه‌ای موسوم به اتاق شیشه ای قصد داشت برنامه‌ها و عملکرد صداوسیما را بررسی کنند اما هیچ اتفاقی تاکنون نیفتاده است.

این فعال دانشجویی اظهار داشت: اتفاقات اخیر در مورد اعمال فشارهای دولت برای عدم پخش زنده برنامه‌های تحلیلی و گفت‌وگو محور مانند برنامه ثریا و جهان آرا به صدا و سیما نشان از فاصله داشتن دولت با مردم دارد. چرا که در دولت آقای روحانی به وضوح قابل مشاهده است که پیگیری مشکلات مردم برای هر فردی هزینه دارد.

یادگاری تصریح کرد: نکته دیگر این است که مدیران صدا و سیما با اقدام غیرحرفه‌ای اقدام به ضبطی کردن برنامه های گفت‌وگو محور مثل ثریا و جهان آرا کرده!، حریت آقای علی‌عسکری مثل گذشته زیر سوال است و انحصاری کردن صدا و سیما یقینا آسیب زا خواهد بود.

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت: البته آقای علی‌عسکری از جمله مسئولان غیرپاسخگو در حال حاضر است که نه حاضر به پاسخ دادن به اقدامات خود نیست.

انتهای پیاممنبع خبر

اسکرول به بالا