معرفی کتاب

3341706

«ماه کامل» چاپ دومی شد

«ماه کامل» چاپ دومی شد

کتاب «ماه کامل» نوشته شهلا پناهی لادنی شامل روایت زندگی سردار شهید مرتضی حسین پور (حسین قمی) توسط انتشارات شهید کاظمی به چاپ دوم رسید.

به گزارش مجاهدت به نقل ازمشرق، کتاب «ماه کامل» نوشته شهلا پناهی لادنی شامل روایت زندگی سردار شهید مرتضی حسین پور (حسین قمی) به‌تازگی توسط انتشارات شهید کاظمی به چاپ دوم رسیده است.

شهید مرتضی حسین پور متولد آبان سال ۱۳۶۴ در گیلان است. سال‌های کودکی و نوجوانی خود را بهمراه خانواده در جوار کریمه اهل بیت سپری کرد و همین امر باعث ارادت خاص شهید حسین پور به ساحت مقدس حضرت معصومه شد. شهید قمی دانش آموخته‌ دانشگاه امام حسین است که پس از طی دوره افسری وارد عرصه جذب، آموزش و سازماندهی نیروهای جبهه مقاومت اسلامی شد. اخلاص، ‌ایمان، هوش و نبوغش باعث شد از همان ابتدای امر بنابر تشخیص فرماندهان، مسئولیت کار در محورهای شمال غرب و جنوب کشور را بر عهده بگیرد و این‌شروعی بود برای یازده سال کار مداوم با نیروهای جبهه مقاومت که بعدها در عراق، سوریه و… نمود پیدا کرد.

شهید قمی طی دوران جنگ و رویارویی مردم سوریه و عراق با گروه‌های تکفیری و داعش به‌همراه سایر همرزمانش با فرماندهی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی عزیز در بیش از صد عملیات با عناوین مسئول محور، مسئول اطلاعات، فرمانده اطلاعات و فرمانده عملیات قرارگاه حیدریون حضور موفق داشت که عموم فرماندهان ارشد جبهه مقاومت اسلامی اعم از ایرانی، سوری، لبنانی، عراقی و روس به نبوغ نظامی و مدیریت چشمگیر نیروهایش در زمان بحران اذعان دارند.

این شهید روز ۱۶ مرداد سال ۱۳۹۶ در منطقه عملیاتی تنف در مرز مشترک سوریه و عراق در کسوت فرماندهی عملیات قرارگاه حیدریون حین پاسخ به حمله سنگین داعش به مقرهای تحت فرماندهی‌اش، پس از ساعت‌ها مقاومت ضمن پس زدن دشمن، حفظ موقعیت مقر و نجات جان بیش از صد نفر از نیروهای تحت امرش به درجه شهادت نائل آمد. شهید مرتضی حسین پور از فرماندهان جوان و نخبه سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی بود که به روایت یکی از نزدیکان‌ایشان وقتی خبر شهادتش را به سردار سلیمانی داده بودند، ایشان با تأسف فراوان گفته بود: حسین سرمایه سپاه بود و ای کاش من به‌جای حسین شهید می‌شدم.

سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برای ادای احترام به مقام شهید و تکریم خانواده عزیزش در مراسم چهلم شهید مرتضی حسین پور ( حسین قمی) شرکت کرد و در جمع خانواده شهید گفت: رسالت حسین قمی تا امروز گمنامی بود و رسالت ما از امروز معرفی حسین قمی به جامعه است. سردار سلیمانی در ادامه این دیدار در سخنرانی مراسم چهلم شهید که مهمانان زیادی از داخل و فرماندهان جبهه مقاومت در آن حضور داشتند، ضمن اشاره به شاخصه‌های منحصر به‌فرد شهید حسین قمی گفتند: یکی از ویژگی‌های این شهید آن بود که در بحران و سختی که شخصیت افراد بیشتر نمایان می‌شود، قوی بود. انسان یک ظرفیتی دارد. در یک جایی دیگر نمی‌کشد. اما شهید قمی هر چه بحران سخت‌تر می‌شد، شجاعت، قدرت آتش و اداره بحرانش بیشتر می‌شد. هجمه و فشار دشمن هیچ اثری بر او نداشت.

«ماه کامل» علاوه بر آشنایی با سیره رفتاری و شخصیت شهید مرتضی حسین پور مخاطب را به مناطق مختلف عملیاتی سوریه و عراق می‌برد. ماجرای تلخ محاصره حرم حضرت زینب در دمشق( سوریه) و حرمین امامین عسگریین در سامرا( عراق) را همراه با روزهای سخت درگیری با دشمن تکفیری و داعش در مناطق مختلف این دو کشور روایت می‌کند. البته پس از این‌روایات، ماجراهای پیروزی مدافعان حرم نیز در کتاب پیش‌رو ارائه می‌شود.

چاپ دوم این‌کتاب با ۶۰۸ صفحه و قیمت ۱۲۰ هزار تومان عرضه شده است.

منبع

3336073

روایت زندگی شهید مدافع حرم در «چهل قدم تا عشق»

روایت زندگی شهید مدافع حرم در «چهل قدم تا عشق»

انتشارات روایت باران به مناسبت میلاد باسعادت حضرت زینب کبری (س)، کتاب «چهل قدم تا عشق» را روانه بازار نشر کرد.

 

این مستند داستانی در ۴۸۰ صفحه و ۲۲ فصل، زندگی رضا فرزانه را از ۲۲ خرداد ۱۳۴۳ تا لحظه شهادت یعنی ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ و زمان رجعت به وطن ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ روایت می‌کند.

شیرینی قلم و خوانش روان واستناد قوی جملات با پاورقی‌های مناسب و ویرایش قوی، استفاده از Qrکد برای مشاهده عکس‌ها و فیلم‌های بیشتر این شهید عزیز، ارائه نمایه کتاب برای بهره بیشتر و استفاده مناسب از کتاب در پژوهش‌ها و تألیف کتاب‌های مرتبط، بیان گاه‌شمار زندگی شهید فرزانه و خلاصه زندگی این شهید قهرمان به دو زبان عربی و انگلیسی از مهم‌ترین ویژگی‌های این کتاب است.

تمام عواید حاصل از فروش این کتاب در گروه جهادی شهید همدانی  مصرف و در  امور خیریه در سراسر کشور هزینه خواهد شد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «…روزها فرصت شمارش نمی‌دهند! سیزده به در پانزدهمین بهار زندگی فاطمه، برایش مقلب القلوب شد و محول الاحوال.

همه در باغی جمع شده بودند که فیض‌علی به ثمرش نشانده بود؛ سبز بود و پربار. فاطمه سبزه‌ای گره نزد، اما همانجا مهرش را انداخت به دل اسماعیل علی فرزانه؛ طوری که اسماعیل بی هیچ استخاره‌ای همان شب برادرش، صاحبعلی، را فرستاد خواستگاری!…»

منبع

3310688

زندگی‌نامه کامل «حاج‌قاسم سلیمانی» منتشر می‌شود

کتاب سرباز - حاج قاسم سلیمانی

کتاب «سرباز؛ قاسم سلیمانی، زندگی‎نامه کامل سردار سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی» نوشته «مصطفی رحیمی» از سوی «انتشارات خط مقدم» به زوی منتشر می‌َشود.

 

منبع

3310694

«شهید نوید» با چاپ هفتم به کتابفروشی‌ها آمد


«شهید نوید» با چاپ هفتم به کتابفروشی‌ها آمد

کتاب «شهید نوید» نوشته مرضیه اعتمادی دربرگیرنده زندگینامه شهید نوید صفری از شهدای مدافع حرم توسط انتشارات شهید کاظمی به چاپ هفتم رسید.

به گزارش مجاهدت به نقل ازمشرق، کتاب «شهید نوید» نوشته مرضیه اعتمادی دربرگیرنده زندگینامه شهید نوید صفری از شهدای مدافع حرم به‌تازگی توسط انتشارات شهید کاظمی به چاپ هفتم رسیده است.

گفتگوهای مشرق با همسر شهید نوید صفری را هم بخوانید…

«آقانوید» بعد از شهادت هم زائر حرم رضوی شد

«مدافع حرم» همسرش را به تنهایی روانه تهران کرد! + عکس

نگرانی «مدافع حرم» از انتشار یک ویدئو + عکس

چاپ اول این‌کتاب فروردین امسال عرضه شد و سپس طی اردیبهشت‌ به چاپ‌های دوم و سوم رسید. «شهید نوید» تیرماه امسال به چاپ چهارم رسید و طی روزهای آبان چاپ هفتم آن به بازار نشر عرضه شده است.

این‌کتاب مجموعه روایت‌هایی از زندگی شهید صفری را از زبان خانواده، دوستان و همسر شهید شامل می‌شود. این‌شهید ۱۶ تیر سال ۱۳۶۵ در محله‌ تهرانپارس تهران، متولد شد و در نهایت در صحرای بوکمال سوریه، همان‌طور که خودش خواسته‌ بود، بی‌سر به شهادت رسید.

بین خاطرات و روایت‌های این‌کتاب، دست‌خط‌های شهید صفری هم درج شده‌اند.منبع

کتاب «سواد مطالبه» محسن مهدیان منتشر شد

کتاب «سواد مطالبه» محسن مهدیان منتشر شد

کتاب «سواد مطالبه» محسن مهدیان منتشر شد

انتشارات معارف، ناشر کتب دفتر نهاد رهبری کتاب «سواد مطالبه؛ دستگاه محاسباتی در عدالتخواهی امیدآفرین» نوشته محسن مهدیان را منتشر کرد.

 

به گزارش مجاهدت به نقل ازخبرنگار حوزه کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، انتشارات معارف، ناشر کتب دفتر نهاد رهبری کتاب «سواد مطالبه؛ دستگاه محاسباتی در عدالتخواهی امیدآفرین» نوشته محسن مهدیان را منتشر کرد.

این کتاب در پاسخ به این سؤال اصلی شکل گرفته است: چرا با رشد کنشگری‌های اجتماعی و نظارت‌های مدنی و عدالت‌خواهی در سطح حاکمیتی، امید به اصلاح کمتر، احساس بی‌عدالتی و تبعیض بیشتر، و تلقی فساد سیستمی مضاعف شده است؟

با این سئوال ابتدا اندیشه پشتیبان عدالت‌خواهی منطبق با نظام اندیشه امامین انقلاب بررسی شده است و در ادامه مهارت «نقدخیرخواهانه» و «مطالبه‌گری سازنده» و «افشاگری اخلاقی» و در نهایت «سواد رسانه‌ای عدالتخواهی» در مواجهه با اخبار منفی پیشنهاد شده است.

14000816000648 Test NewPhotoFree

«عدالتخواهی از نظر تا عمل» در این کتاب، با تاکید بر دستگاه محاسباتی مبتنی بر «معنویت» و «عقلانیت»، راهبردی است برای عدالتخواهی امیدآفرین.

این کتاب توسط محسن مهدیان مدیرعامل موسسه همشهری و معاون خبر سابق خبرگزاری فارس تالیف شده است. او پیش از این کتاب «خبر خوب» را منتشر کرده بود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه این کتاب از اینجا اقدام کنند یا با شماره ۰۲۵۳۷۷۴۰۰۰۴ داخلی ۴۰ تماس حاصل کنید. این کتاب در تمامی فروشگاه‌های پاتوق کتاب در سراسر کشور نیز موجود است.

انتهای پیام/

 

منبع