آیا موشک‌های سپاه به ماکت ناو هواپیمابر اصابت نکرد؟ +فیلم

آیا موشک‌های سپاه به ماکت ناو هواپیمابر اصابت نکرد؟ +فیلم

به گزارش مشرق، کانال تلگرامی مرکز مقابله با شایعات سایبری نوشت: از روز گذشته در برخی کانال‌های تلگرامی و اکانت‌های توییتری ضدانقلاب، ویدئویی با مضمون عدم اصابت موشک‌های سپاه پاسداران به ماکت ناو هواپیما بر در رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۴ منتشر شد که طی آن ادعا شد این فیلم به صورت زنده از شبکه خبر نیز پخش شده است.

طبق بررسی‌های مرکز مقابله با شایعات سایبری، مشخص گردید که ویدئوی منتشره مربوط به رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۹ بوده که در اسفندماه سال ۹۳ برگزار شده است و ارتباطی با رزمایش امسال ندارد.

همچنین در فیلم کامل این رزمایش، سردار فدوی به عنوان فرمانده نیروی دریایی سپاه، در حال سخنرانی‌ست در صورتی که در حال حاضر فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران، سردار تنگسیری است و سردار فدوی، مسئولیت جانشینی فرمانده کل سپاه را برعهده دارد.

همچنین در مورد محتوای ویدئوی مذکور، این نکته نیز قابل ذکر است در رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۹، تعداد ۴ موشک ساحل به دریا شلیک شد که سه موشک با موفقیت به ماکت ناو هواپیمابر اصابت کرده و تنها یک موشک به دلیل رد شدن از عرض محدود ماکت کشتی، به آن اصابت نکرد که در تمامی رزمایش‌ها امری طبیعی است.

دانلود

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

منبع خبر

اسکرول به بالا