اجرای طرح ملی تولید نماهنگ با همکاری واحد موسیقی صدا و سیمای مراکز استان‌ها

اجرای طرح ملی تولید نماهنگ با همکاری واحد موسیقی صدا و سیمای مراکز استان‌ها


به گزارش خبرنگار مجاهدت به نقل از گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، سید مرتضی حسینی از اجرای طرح ملی تولید نماهنگ با همکاری واحد موسیقی صدا و سیمای مراکز استان‌های سراسر کشور خبر داد و اظهار داشت: با توجه به اهمیت و نقش به‌سزای هنر موسیقی در ترسیم دلاوری‌ها و رشادت‌های شهدا و ایثارگران به‌خصوص شهید والامقام سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم و محور مقاومت، تولیدات ارزشمند هنرمندان حوزه موسیقی و نماهنگ بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: در سال جاری با‌توجه به همکاری مستمر و قابل توجهی که طی سنوات گذشته با معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما انجام شد، برای افزایش کمی و کیفی تولیدات موسیقی و نماهنگ، طرح ملی تولید نماهنگ از طرف اداره هنر‌های آوایی در گروه تلویزیونی شاهد تهیه و تدوین شد و طی چند جلسه مشترک با سیدحمیدرضا حسینی، مدیر موسیقی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما مورد بررسی قرار گرفت و درنهایت تصمیم نهایی برای اجرای پروژه مشترک اتخاذ و طی بخشنامه رسمی به ادارات کل بنیاد استان‌ها ابلاغ شد.

مدیرکل امور هنری بنیاد در ادامه گفت: نتیجه اجرای این برنامه تولید نزدیک به ۱۰۰ اثر ارزشمندی است که با موضوعات مختلف از جمله شهید والامقام سپهبد حاج قاسم سلیمانی، مادران شهدا و شهدای محور مقاومت و. توسط هنرمندان برجسته موسیقی هر استان تولید و ارائه شده است.

وی افزود: زبان و گویش ترا‌نه‌های این آثار غالباً تلفیق زبان فارسی و زبان و گویش محلی مختص به هر استان است که این خود باعث جذابیت و تنوع در فرم و محتوای تولیدات شده است.

حسینی زمان پخش و ارائه این آثار را در طول سال متناسب با رویداد‌های فرهنگی اعلام کرد و گفت: اولویت گروه تلویزیونی شاهد در تولید این آثار کیفیت و نوآوری در تولید است که برای این موضوع شورای نظارت و ارزشیابی بر روند تولید آثار نظارت مستمر و دقیق انجام می‌دهد.

انتهای پیام/ ۱۱۲منبع خبر