کی‌روش لباس رزم پوشید/ گنبد آهنین کارلوس سپر بلای تیم ملی شد

کی‌روش لباس رزم پوشید/ گنبد آهنین کارلوس سپر بلای تیم ملی شدپس از اتفاقات حاشیه‌ای در بازی اول تیم ملی مقابل انگلیس و شعارهای ناجوانمردانه دشمنان قسم خورده کشورمان، سرمربی تیم ملی دوباره همان کی‌روش چهارسال قبل شد.

به گزارش مجاهدت از مشرق، از جمله اتفاقات قابل توجه در ارتباط با بازگشت کارلوس کی روش به میهن مان، تغییر مواضع و رفتارهای این مرد پرتغالی بود.

کارلوس کی روش که پس از انتخاب مهدی تاج به عنوان ریاست جدید فدراسیون فوتبال جایگزین دراگان اسکوچیچ شد در ماه های اخیر سیاست آرامش و همراهی با فدراسیون فوتبال ایران و البته رسانه‌ها، منتقدان و هواداران تیم ملی را در پیش گرفت.

*کی روشِ تازه وارد برای همه غریبه بود!

در ماه های اخیر به وضوح شاهد بودیم به رغم حملات گسترده طرفداران اسکوچیچ و مخالفان قسم خورده کی روش و سئوالات حاشیه ای در حاشیه تمرینات تیم ملی، سرمربی پرتغالی کشورمان سیاست مدارا و سازش با مخالفانش را در پیش گرفت و با لبخند رو به دوربین ها حرف زد تا با کمترین تنش و در اوج آرامش تمرکز خود و شاگردانش را معطوف به حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر کند. مردی که شباهتی به کی روش قبل نداشت و به نوعی برای همه غریبه بود.

کی‌روش لباس رزم پوشید/ گنبد آهنین کارلوس سپر بلای تیم ملی شد

*غافلگیری کی روش مثل اهالی فوتبال!

کارلوس کی روش که همچون دیگر اعضای فدراسیون فوتبال و البته طرفداران تیم ملی هرگز پیش بینی اغتشاشات اخیر در خیابان های کشورمان را نمی کرد با وجود همه فشارها از سوی رسانه‌های خارجی و فضای مجازی برای حذف تیم ملی از جام جهانی سعی کرد یوزهای ایرانی را متوجه پوچ بودن تبلیغات سوء علیه تیم ملی کرده تیم را به جام جهانی قطر ببرد.

*کی روش به دشمنان تیم ملی درس صبوری داد

البته در طول همین مدت زمان کوتاه هم در نشست‌های خبری روزهای پیش از شروع جام تعدادی از دشمنان قسم خورده تیم ملی و کشورمان در قامت خبرنگاران خارجی(انگلیسی) در نشست های خبری با پرسش سوالات حاشیه ای قصد برهم ریختن تمرکز او و ملی را داشتند اما بازهم کارلوس کی روش با لبخند همیشگی خود تلاش کرد تا آن چهره مصمم و جدی خود را پنهان کند. چهره ای که در هشت سال قبلی حضور این سرمربی در راس کادر فنی تیم ملی فوتبال خیلی‌ها به آن معترض بودند و کی روش را مردی مُستبد، خود بزرگ بین و سختگیر (با عوامل فوتبال ایران) لقب داده بودند. اما این سرمربی که قطعاً با وجود شرایط خاصی که سرمربی تیم ملی کشورمان شد(خیلی ها گفتند این بار ایران کی روش را به جام جهانی برد) سعی داشت در آرامش کارش را پیش ببرد.

کی‌روش لباس رزم پوشید/ گنبد آهنین کارلوس سپر بلای تیم ملی شد

*وقتی کی روش مماشات را کنار گذاشت

اما در نهایت طاقت او طاق شد. کی روش پس از مشاهده اتفاقات حاشیه‌ای در دیدار با انگلیس، دوباره لباس رزم پوشید و خودش را بین پسرانش و دشمنان آنها قرار داد. کی روش مبارزه با دشمنان تیم ملی را در اواخر نیمه دوم بازی مقابل انگلیس استارت زد. درست همان زمان که پشت به زمین ایستاد و رو به جمعیت از طرفداران واقعی تیم ملی درخواست می‌کرد پسرانش را تشویق کنند. او از همان لحظه مماشات با مخالفان و دشمنان تیم ملی را کنار گذاشت و یک تنه به دل دشمن زد تا سپر بلای پسرانش باشد. کاری که در آن تبحر دارد و بارها در طول دوران هشت ساله قبلی آن را نشان داده بود.

*مرد پرتغالی نور را روی خودش انداخت

به یاد داریم کی روش بارها در سالهایی که در ایران حضور داشت و حتی در اولین مصاحبه اش پس از بازگشت به تهران در فرودگاه امام به این موضوع را تاکید کرد که ایران را وطن دوم خودش می داند. به همین منظور حالا که شرایط برای تیم ملی عادی نیست، این مرد باتجربه پرتغالی سعی کرده در نشست های خبری و در مواجهه با خبرنگاران نوک تیز انتقادات “بی رحمانه” علیه تیم ملی را به سمت خودش ببرد یا اصطلاحا نور را روی خودش بیندازد تا پسرانش دیده نشوند تا آنها با آرامش و تمرکز آماده دیدار مقابل تیم ولز و در نهایت آمریکا شوند.

این مطلب را از دست ندهید :   سرمربی مشهور آلمانی در آرزوی نیمکت ایران

کی‌روش لباس رزم پوشید/ گنبد آهنین کارلوس سپر بلای تیم ملی شد

*زبان کارلوس مثل آتش‌بار عمل می کند

طبق نظر کارشناسان و به احتمال زیاد در صورت کسب ۴ امتیاز صعود می کنیم. کی روش که به خوبی به این موضوع واقف است در اولین اقدام، زبانش را همچون آتشبار به کار انداخت و گفت: “به دشمنان تیم ملی تبریک می‌گویم! کارتان را درست انجام دادید”.

*گنبد آهنین کی روش بر سر تیم ملی باز شد

او همچنین در ارتباط با انتشار زودهنگام ترکیب تیم ملی مقابل انگلیس خبر داد که جاسوس تیمش را پیدا می کند(که اخبار رسیده از دوحه از پیدا شدنش حکایت دارد). کی روش با انتقاد از دشمنان تیم ملی که بعد از گل های انگلیس شادی می کردند یا علیه پسرانش شعار می دادند، تاکید کرد “اگر نمی خواهند تیم ملی فوتبال ایران را تشویق کنند بهتر است به استادیوم نیایند و بازی را از خانه ببینند”. او با اشاره به اینکه “فوتبال پلی استیشن نیست” بار دیگر با لحن همیشگی اش خطاب به مخالفان تیم ملی اعلام کرد که چتر حمایتی اش را بر سر یوزهای تیم ملی باز کرده و پسرانش را از هرگونه گزندی در امان نگه می دارد.

*فشارشکن کی روش بکار افتاد

کی روش که حالا از نتایج دیگر تیم‌های آسیایی در رقابت های این دوره از جام جهانی مطلع شده قطعاً می داند به طور عادی فشار زیادی روی شاگردانش برای بازی مقابل ولز خواهد بود. از این رو دیگر نمی خواهد فشارهای بیرونی، مزّه پرانی های رسانه های سعودی، فضای مجازی و دیگر تلویزیون های معاند علیه تیم ملی باعث تخریب روحیه پسرانش شود پس فشارشکنش را روشن کرده است.

کی‌روش لباس رزم پوشید/ گنبد آهنین کارلوس سپر بلای تیم ملی شد

*مشت کی روش هنوز در یاد خیلی ها هست

به یاد داریم ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ که روزی تاریخی برای فوتبال ایران بود. روزی که ملی پوشان پا به جهنم کره جنوبی گذاشتند و در دیداری حساس توانستند با تک گل رضا قوچان نژاد تیم میزبان را شکست بدهند و به عنوان تیم نخست گروه راهی رقابت های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل شوند. در پایان آن دیدار، کارلوس کی روش با مشت هایی گره کرده به استقبال سرمربی کره جنوبی رفت. کسی که پیش از آغاز بازی جنگ روانی را علیه ایران شروع کرده بود و در مصاحبه های خود قصد ضعیف نشان دادن ایران را داشت و کی روش هم به شکلی تاریخی و به یاد ماندنی پاسخ او را داد. کسی که در ۴۸ ساعت مانده به شروع مسابقه به یادماندنی اولسان کره، حتی با چسباندن تصویر سرمربی کره در اتاق بازیکنانش هم متوسل شد تا روحیه تیمی اش را بالا ببرد. امروز همان سرمربی برای محافظت از پسرانش بار دیگر لباس رزم به تن کرده است.

این مطلب به صورت خودکار از این صفحه بارنشر گردیده است

https://zood.link/4riys

دیدگاه‌ خود را بنویسید